Bluehost

Bu Site İçin Değerlendirme Yapılmadı
Bluehost Kullanıcı Değerlendirmesi
8.3
Güvenilirlik
88%
Fiyatlandırma
77%
Özellikler
93%
Kullanım Kolaylığı
79%
Destek
78%

Bluehost

Bluehost, Endurance International Şirketine ait hosting firmasıdır. 2003 yılında kurulan firma uzun yıllardır en iyi kalitede hizmet veren Hosting şirketleri içerisinde yer alıyor.

Genel Bakış

Bluehost Web sitesi barındırma işinde 20 yılı aşkın süredir büyük isim yapmayı başardı. Herkes tarafından oldukça sevilmektedir. Şirketin hizmetleri İngilizce dilinde sağlanmaktadır. Paylaşılan, VPS ve özel barındırma çözümlerini içermektedir. Ancak 2 milyondan fazla web sitesine güç vermesine rağmen, veri merkezlerinin konumu hakkında pek bilgi sağlanmıyor.

Bluehost’un temel WordPress planına kaydolarak hizmetlerinin tadını çıkartabilirsiniz. Hiçbir web barındırıcısında hiç karşılaşmayacağınız şeyler görme imkanınız vardır. Sizler için detaylı inceleme yazısı hazırladık. Bluehost’un web sitenize hak ettiği hızı, kullanılabilirliği, özellikleri ve desteği sağlayıp sağlayamayacağını öğrenmek için devam edebilirsiniz.

Özellikleri

Bluehost içeriğinde tüm temel özellikleri kapsamaktadır. Web sitenizin dünya çapında kullanılabilirliğini ve hızını artıran bir içerik dağıtım ağı (CDN) hizmeti sağlanıyor. Ziyaretçilerinizin güvenliğini ve web sitenizin durumunu sağlayan entegre bir güvenlik duvarı ve güvenlik paketi de paketi kapsıyor.

Tüm planlar, temel planda 50GB disk alanından başlayamaktadır. 500 MB ile gelen diğer ana bilgisayarların temel planlarını görebilirsiniz. Bu, orta ölçekli bir web sitesi için fazlasıyla yeterli. Yüzlerce ürün resmine sahip bir e-ticaret mağazası için yeterlidir. Bu yüzden burada temel plandan başlayabilirsiniz. Her Bluehost planında size sağlanan özellikler;

SSL Sertifikalar

Tüm Bluehost planları bir SSL sertifikası içerir. Çoğu web sitesi barındırıcısı için bir tür SSL sağlamak standart bir prosedür haline gelmiştir, ancak hafife alınacak bir şey değildir.

SSL sertifikaları, web sitenize adres çubuğunda harika bir asma kilit sağlar. Ziyaretçilerinizin bağlantılarını şifreler ve sunucunuz ile ziyaretçileriniz arasında gönderilen verilerin gerçekliğini garanti ederler.

Oldukça önemlidir. Çünkü bir e-ticaret mağazasını onsuz çalıştıramazsınız. Ek olarak, Google, arama sonuçlarında SSL bulunan web sitelerine daha yüksek sıralama verdiğini kabul etmektedir. Rakiplerinizde varsa ve sizde yoksa bu büyük bir dezavantaj haline dönebilir. SSL sertifikasını yüklemek için teknik destekle konuşmanız gerekir. Teknik ekiple görüştükten sonra SSL sertifikanızın sitelerinize eklenmesini başlatabilirsiniz.

Otomatik WordPress Kurulumları

WordPress’i kurmak bildiğiniz üzere hiç zor değildir. Bluehost WordPress planında WordPress önceden yüklenmiş olarak gelir. CPanel’e girmenize bile gerek olmadan bunu sağlayabilirsiniz. Ek olarak, Bluehost sizin için güncellemelerle ilgilenir. Güncellemeler de tek tıkla halledilmektedir.

Yapılacaklar listesi de Bluehost’un gizli özelliklerinden biridir. Bunun Bluehost’un sunduğu en harika özelliklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Hatta öyle ki firma bu özelliğin reklamını bizce çokça yapmamakta.

Web sitesi oluşturmak bir süreçtir. Tüm süreçler gibi, içinde kaybolmak da kolaydır. İlk adımlar açıktır – sunucunuza WordPress yüklemeniz ve etki alanınızı bağlamanız gerekir. Ama sonrası için oldukça yardıma ihtiyacınız olur. Sayfalarınızı tasarlamak bir adımdır. SEO konfigürasyonları ve optimizasyonları yapmak başka bir şeydir.

Hesabınızı kurduktan hemen sonra, Bluehost panonuz gerekli tüm adımların düzgün bir yapılacaklar listesi içerisinde gösterecektir. Bir adımı bitirdikten sonra, tamamlandı olarak işaretleyin ve devam edin. Böylelikle adım adım kurulumları sağlayabilirsiniz. Bu firmanın mükemmel hizmetlerinden biridir.

Liste, daha önce bahsettiğimiz her şeyi, kullanıcı eklemeyi, performansı artırmayı, kötü amaçlı dosyaları taramayı ve daha fazlasını içerir. Herhangi bir öğenin yanındaki “Hadi Başlayalım” a basmanız yeterlidir. Ardından uygun ekrana yönlendirileceksiniz. İlk kez bir web sitesi kuruyorsanız, bu liste sizler için harika bir deneyim.

Bluehost, WordPress barındırma sayfasında görmezden gelinemeyecek kadar harika “özellikler” listesi sunuyor. İlk olarak, Bluehost “WordPress’in en son ve en güvenli sürümünü” yüklemektedir. Bu bir çok webmaster için harika bir durumdur.

Aynı zamanda size ücretsiz ve premium “yüzlerce temaya” erişme sağlar. Yine firmanın Giriş Kimlik Bilgilerinin Güvenli Yapılandırması özelliği güvenliğinizi üst seviyeye çıkartıyor.

Kullanım

Bluehost’un tasarım ekibini övmekle başlayabilirz. Kullanıcıların neye ihtiyacı olduğunu anladıkları bu tasarımları ile tebriği hakediyorlar. Ana sayfadan itibaren kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Rahatlatıcı maviler ve beyazlar, net bir sayfa yapısı ve her barındırma planı arasındaki farkların ayrıntılı bir dökümü. Bu, diğer birçok web sitesi barındırıcısının öğrenmesi gereken bir sayfa yapısı. Bluehost ile sizde kayıt sürecisinizi başlatın.

WordPress Kurulumu ve Etki Alanını Bağlama

Hesabınızda oturum açtıktan sonra, Softaculous otomatik yükleyicide olduğu gibi web sitenizin ayrıntılarını girecek ve ardından bazı soruları yanıtlayacaksınız. Seçeceğiniz temanın ardından Bluehost panonuza yönlendirileceksiniz.

Yükleme işleminin ayrıntılı bir dökümü ve etki alanını bağlama konusundaki deneyimlere buradan ulaşabilirsiniz. Gösterge paneli de iyi tasarlanmış. Yapılacaklar listesi memnun edici. Sekmeler arasında her geçiş yaptığınızda hoş bir ekran ile karşılaşacaksınız. Modern bir tasarım, eşit parça işlevselliği ve yükleme ekranları ile farkı hissedebilirsiniz.

Performans

Harika Performans ve Güvenilir Çalışma Süresi sunuluyor. Temel WordPress sitesi ve temasıyla performansını kolaylıkla test edebilirsiniz.  İlk adım, sayfa yükleme hızını ve site performansını kontrol etmektir. Sucuri Yükleme Süresi Testi ile bu kolaylıkla bulunabiliyor. Yazının başında dediğimiz gibi Bluehost veri merkezlerinin konumunu açıklamazken, en iyi toplam yükleme süreleri Montreal, Kanada ve bazı Batı Avrupa şehirlerinde görülmektedir. Doğu Asya ve ABD’nin çoğu için toplamlar daha az umut verici görünüyor.

Gerçek web sitesi hızlarının daha yavaş olacağını unutmayın. Birkaç HD resim, fazladan bir veya iki eklenti ziyaretçinizin siteyi yüklemeden önce 2-3 saniye beklemesini gerektirebilir. Bu sonuçlar göz önüne alındığında, hedef kitlenizin nerede bulunduğu konusunda çok dikkatli düşünmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Yeşil olmayan herhangi bir yer varsa, alternatif web barındırıcılarını düşünmeniz akıllıca olacaktır. Bluehost konusunda bu ölçümlere dikkat etmeniz yararlı olur.

Bluehost, GZIP sıkıştırmaları gibi önemli sunucu tarafı optimizasyonları ile ilgilenmiştir ve ayrıca önbelleğe alma işlemlerini yürütmek için bir eklenti sağlar. Bir çok performans deneyinden çıkarttığımız veri merkezi sorunu. Web sitenizi fiziksel olarak nerede barındıracağınızı bilmemek oldukça saçma ve grafikte de görebileceğiniz gibi, performans tüm dünyada değişiklik gösteriyor. Bu da firmanın performans eksikleri hanesine yazılabilir.

Destek

Bluehost, kağıt üzerinde canlı sohbet ve telefon aracılığıyla kullanılabilen 7/24 destek hizmeti sağlar. Gerçekte, tüm hizmetin detaylarını sizler için inceledik. Şirketle canlı sohbet aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz. Bilgilerinizi girdikten sonra hemen bir satış temsilcisine bağlanabilirsiniz. İlk teması yaptıktan sonra, cevaplarınızı bulabileceksiniz.

Canlı sohbeti biraz yavaş olsa da hesap kurulumu hesap alanım üzerinde destek ile iletişim kurmak için iyi bir yol. Bu sayede destek merkezinden faydalanabilirsiniz. Bir temsilciye bağlanmak birkaç saniye içinde gerçekleşiyor. Doğrulama için parolanızın son dört hanesi istenmektedir. Ancak şifreniz ile ilgili bir şey paylaşmak istemezseniz e-posta yoluyla bir doğrulama talep edebilirsiniz. Desteğe her başvurduğunuzda, bir tür doğrulama sağlamanız gerekecektir. Her ne kadar belirli bir süre sonra can sıkıcı olsa da Bluehost kullanmaya başladıktan sonra bu duruma alışacaksınız. Telefon desteği için de yine benzer doğrulama yolları bulunmaktadır.

Fiyatlandırma

Bluehost, paylaşılan, VPS ve özel sunucu çözümleri sunan basit bir fiyatlandırma yapısı sağlar. Normal paylaşılan barındırma planlarına ek olarak, “uyarlanmış” WordPress paylaşımlı barındırmayı seçebilirsiniz. Ortalama Fiyatlar için Minimum Bir Yıllık Abonelik alabilirsiniz.

Bluehost’un kendi temsilcisinin ifadesiyle, “özel”, WordPress planında herhangi bir içerik yönetim sistemi (CMS) kurmak için kullanabileceğiniz normal planın aksine, WordPress ile sınırlı olduğunuz anlamına gelir. Bunun dışında tıpatıp benzerler.

“WP Pro” ve “e-Ticaret” planları da mevcuttur. Temel olarak, bazı küçük avantajlar ve birkaç yüklü eklenti ile birlikte gelen WordPress barındırma paylaşılırlar. Özel birşey bulunmuyor.

Her barındırma türü üç veya dört planda mevcuttur. Daha gelişmiş planlar, artırılmış depolama alanı ve sınırsız sayıda web sitesini barındırma becerisini içerir. Tüm planlar, ilk yıl için ücretsiz bir alan adı ile birlikte gelir.

Planlar bir, iki veya üç yıllık dönemler için satın alınabilir. Aylık ödemelerle ilgileniyorsanız, Bluehost size göre değil. Ya fiyatların kendisi? Onlar çok kötü değiller. Piyasadaki en ucuz planlar olmayabilir, ancak kesinlikle uygun fiyatlı taraftadırlar – özellikle de üç yıllığına kaydolursanız. Üç yıllığına kaydolmanız gerekir mi?  İhtiyaçlar aylık, hatta günlük olarak değişebilir. Bunları hesaplayarak kayıt olabilirsiniz.

Ödeme sırasında, Bluehost’un epeyce “varsayılan ek satış” yaptığını keşfedeceksiniz. Ekstra hizmetlerle ilgilenip ilgilenmediğinizi sıklıkla sormaktadırlar. Bu hizmetlerin her zaman daha sonra eklenebileceğini bilmelisiniz.

Ödeme seçenekleriyle ilgili olarak Visa, MasterCard mevcuttur. Her abonelik otomatik olarak yenilenecek şekilde ayarlanır ve farklı şekilde yapılandırmak sizin sorumluluğunuzdadır.

Hesabınızı İptal Etmek

Şirket, 30 günlük bir para iade garantisi veriyor. İptal ve geri ödeme sürecinin tam olarak söz verildiği gibi işlediğini bildirmekten memnuniyet duyuyoruz. Destekle sohbet yoluyla iletişime geçip kimlik doğrulamanızı bir kez daha sağladıktan sonra tek yapmanız gereken, hesabın iptalini onaylamaktır. Temsilci, geri ödemenin işleme koyulmasının 5-7 iş günü süreceğini söylemekte. Duruma göre bu süreç değişkenlik gösterebilir.

Yorum yapın

Hosting Barındırma

  • En İyi Hosting Siteleri
  • Ücretsiz Hosting Sorgula
  •  2020 Yılı Pazar Payı
  • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
  • Şirket profilinizi düzenleyin
  • Hosting Firması Görüşleri
  • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

  • Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul