Cloudways

Bu Site İçin Değerlendirme Yapılmadı
Cloudways Kullanıcı Değerlendirmesi
7.8
Güvenilirlik
60%
Fiyatlandırma
83%
Özellikler
85%
Kullanım Kolaylığı
83%
Destek
81%

Cloudways

Maltada kurulan tüm hosting çözümlerinizi sağlayan Cloudways sizlere kaliteli hizmetler sağlamak için çalışmaktadır.

Genel Bakış

Bulut barındırmanın öncüsü ve popülerleştiricisi olan Cloudways, kullanıcılara inanılmaz çalışma süresi, son derece esnek ölçeklenebilirlik ve geleneksel web ana bilgisayarlarından genel olarak daha iyi performans gibi ciddi avantajlar sunar.

Bulut, birden fazla sunucunun sitenizi barındırmasına izin vererek, sitenizin hızını ve güvenliğini artıran yerleşik bir artıklık yaratır. Ayrıca, bulut barındırma, trafik dalgalanmalarına yanıt olarak sitenizi hızla yukarı veya aşağı ölçeklendirmenize olanak tanır. Ancak bulut barındırmayı kendi başınıza kurmayı denediyseniz, bunun her zaman anlaşılması veya kullanılmasının kolay olmadığını bilirsiniz.

Cloudways, can sıkıcı teknik karmaşıklıkları görmezden gelmenize ve sitenizi oluşturmaya odaklanmanıza olanak tanır. Başka bir deyişle: sitenizi barındırmak için Google Cloud Platform, Amazon Web Services veya diğer birkaç altyapıdan birini seçebilirsiniz ve Cloudways sizin için bulut barındırmanızı yönetecektir.

Portföyünüzü oluşturan çevrimiçi bir mağazaya ihtiyaç duyan serbest çalışan bir girişimci olabilirsiniz. WordPress sitenizi güvenilir bir bulut barındırma hizmetine almanız yeterlidir. Durum ne olursa olsun, Cloudways’in yönetilen barındırma planları, içeriğinizi buluta kolay ve güvenilir bir şekilde aktarmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Özellikleri

Cloudways’in güçlü yönlerinden biri esnekliğidir. Yalnızca çeşitli en iyi bulut sağlayıcıları arasından seçim yapamazsınız, Cloudways ayrıca WordPress ve sunucu güvenliğiniz dahil her şeyi yönetmenize yardımcı olur.

Ancak iyi şeylere geçmeden önce, dikkat edilmesi gereken bir dezavantaj var: Çoğu geleneksel ana makinenin aksine, Cloudways e-posta veya alan kaydı sunmaz. Dolayısıyla, etki alanınızda kendi e-posta adresinizi istiyorsanız, dışarıdan bir e-posta çözümü bulmanız gerekecektir. Ancak, Cloudways’in e-posta teslimi ve yönetimi için harici bir SMTP hizmetini yapılandırmak için kullanabileceğiniz esnek bir e-posta eklentisi ve bir SMTP eklentisi vardır.

Cloudways, DigitalOcean, Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Platform (GCP), Linode ve Vultr gibi Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) bulut sağlayıcıları üzerinde barındırma hizmeti sunar. Geleneksel paylaşımlı barındırmada olduğu gibi, Cloudways, her biri kendi bant genişliği ve depolama kombinasyonuna sahip önceden tasarlanmış birkaç barındırma planı arasından seçim yapmanızı sağlar.

Bulut barındırma sağlayıcınızı seçin, planınızı seçin ve devam edin.

Aylık mı yoksa saatlik mi ödeme yapacağınıza bile karar verebilirsiniz. Ve ne seçerseniz seçin, bu planda istediğiniz kadar site ve uygulama barındırabilirsiniz.

Tek Tıkla WordPress Hosting

Cloudways, WordPress barındırmayı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 • Tek tıkla kurulum, yedeklemeler ve geri yüklemeler
 • Yerleşik bir önbellek eklentisi
 • WordPress sitesini ücretsiz olarak taşıma yeteneği
 • WordPress sunucunuzu ölçeklendirme yeteneği

Yayına girmeden önce WordPress web sitenizi (veya web sitelerinizi) test etmek istiyorsanız, Cloudways bir hazırlık alanı oluşturmanıza izin verir. Burada, sitenizin ziyaretçilerinin deneyimini bozmadan sitenizi klonlayabilir ve kalbinizin içeriğini test edebilirsiniz.

Hesap Yönetimi

Cloudways, ekip üyeleri için farklı hesaplar oluşturmanıza ve gerekirse sunucularınızın farklı yönlerine erişimlerini sınırlamanıza olanak tanır. Bu, örneğin, sistem yöneticinizin gerçek barındırma ayarlarına erişmesi gerektiği, ancak web tasarımcınızın yalnızca gerçek WordPress dosyalarına erişmesi gereken geliştirme ekipleri için mükemmeldir.

Cloudways, finansal ve teknolojik arka tarafınızı ortak güvenlik özellikleriyle de kapsar.

Bu, iki faktörlü kimlik doğrulama, normal işletim sistemi yamaları, güvenlik duvarları ve “otomatik iyileştirme sunucuları” ile gerçekleştirilir. (Temel olarak, “otomatik iyileştirme”, sunucuların sitenizin çökmesi durumunda sitenizi tekrar çalışır duruma getirmek için önceden programlanmış adımlar atacağı anlamına gelir.)

Otomatik yedeklemeler de vardır (tam olarak ücretsiz olmasalar da ). Yedeklemelerin sıklığını her saatten her haftaya veya isteğe bağlı olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca her zaman bir bonus olan ücretsiz SSL sertifikaları da alırsınız.

Kullanım

Cloudways’in genel olarak hayatınızı olabildiğince kolaylaştırmak için tasarlandığını söyleyebiliriz. Kontrol paneli, yukarıda belirtilen tek tıklama ile WordPress yüklemelerinden depolama ve RAM ölçeklendirmeye kadar ihtiyacınız olan her şeyi birleştirir. Bazı ayrıntılara daha yakından bakalım:

Ücretsiz WordPress Site Geçişi

Cloudways tamamen yeni başlayanlar için uygun olmasa da, her şeyi kendi başınıza yapmaktan çok daha kolaydır. Örneğin, kendinize web sitesi geçişini öğretecek vaktiniz yoksa, Cloudways teknik ekibi sitenizi sizin için taşıyabilir. Bunu yalnızca bir kez ücretsiz yapabilirler.

Kontrol Paneli

Cloudways’in kontrol paneli, sunucunuza göz kulak olmak için bir düzineden fazla gerçek zamanlı seçeneğe sahip bir izleme özelliğine sahiptir; bu, diğer birkaç sağlayıcının size verdiği bir şeydir. Ek olarak, kontrol panelinde dikey ölçeklendirme, gelişmiş uygulama kontrolü, sunucu klonlama, önbellek kontrolleri ve Plesk ve cPanel’in içermediği daha fazla avantaj bulunur.

CloudwaysBot

Cloudways ayrıca, web sitenizin ve bulut sunucunuzun sağlığı konusunda sizi güncel tutan dünyanın ilk kişisel akıllı barındırma asistanı olan CloudwaysBot’a da sahiptir. CloudwaysBot, Slack, e-posta veya bir API aracılığıyla bildirim göndermek için entegre edilebilir.

Bu uyarılar, depolama alanınızı ve bant genişliğinizi otomatik olarak ölçeklendirmekten barındırmanızın genel sağlığına kadar her şey hakkında olabilir.

Herhangi bir konuda kafanız karışırsa, Cloudways’in bilgi tabanı, platform ve hizmetlerle ilgili her şey hakkında kapsamlı bilgiler içerir.

Performans

Cloudways, kullanıcılara, size tamamen optimize edilmiş yönetimli WordPress barındırma sağlamak için çeşitli sunucu teknolojilerinin özelliklerini birleştiren ve daha iyi hız garanti eden ThunderStack adlı benzersiz bir optimizasyon teknolojisi sunar.

Cloudways CDN, aynı zamanda Cloudways’in dünya çapında iki düzineden fazla veri merkezine sahip olduğu gerçeği gibi sunucu hızını da artırarak sitenize en uygun bölgeyi seçmenize olanak tanır.

Cloudways’in belirli bir çalışma süresi hedefini karşılamaması durumunda belirli bir garantisi veya tazminatı olmadığını unutmayın. Bununla birlikte, her bulut barındırma sağlayıcısının, kaydolmadan önce kontrol etmek isteyeceğiniz bir çalışma süresi garantisi vardır. Seçiminizi yapmanıza yardımcı olmak için Cloudways, performansının güncel kaydını özel bir özel sayfada tutar.

Sonunda, gerçek site performansınız yalnızca kısmen Cloudways tarafından dikte edilecektir. Ayrıca sitenizin nasıl kurulduğu ve sitenizin hangi bulut altyapısı üzerinde olduğu ile ilgili çok şey vardır.

Destek

Cloudways, 365 gün 24 saat destek sunar. Cloudways müşterileri ve potansiyel müşterileri desteğe e-posta gönderebilir, Cloudways desteğinden bir arama talep edebilir veya müşteri destek personeli ile canlı sohbet edebilir. Yanıt süreleri hızlıdır, genellikle 30-60 saniye arasındadır.

Ancak, yalnızca tam hesabı olan müşteriler yardım çağrıları gönderebilir. Deneme sürümü müşterilerinin bu yardım özelliğine erişmek için yükseltmeleri gerekir. Ödeme yapan tüm müşteriler, eğitimli bir ekip üyesinden standart 24/7/365 canlı sohbet desteğine erişebilir… ancak gelişmiş destek için, bir Gelişmiş veya Premium destek eklentisi satın almanız gerekir.

Fiyatlandırma

Cloudways, aylık veya saatlik olarak ödeme yapmanızı sağlar – bu sizin seçiminizdir. Cloudways ile, barındırma planınızı gerektiği gibi kolayca yukarı veya aşağı ölçeklendirebilirsiniz, böylece gerçekte kullandığınızdan daha fazla sunucu kaynağı için asla ödeme yapmazsınız. Bu özellik Cloudways’e özgü değildir, ancak akılda tutulması iyidir. Ayın sonunda, Cloudways, o dönemde kullandığınız kaynak miktarı için sizi faturalandırır.

Cloudways’in hizmetlerini üç günlük deneme süresi ile ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Üç gün çok değil ama en azından hizmetin nasıl çalıştığına dair bir fikir edinebilirsiniz. Ayrıca unutmayın: Cloudways, standart 30, 60 veya 90 günlük para iade garantisi sunmamaktadır, ancak kullandıkça öde fiyatlandırması sayesinde beğenilir.

İhtiyaç duyduğunuz hizmetler için ön ödeme yapmak üzere hesabınıza para da ekleyebilirsiniz. Bu durumda, bir nevi geri ödeme alabilirsiniz. Fon eklendikten sonra üç ay içinde bir talepte bulunulursa Cloudways, kullanılmayan ön ödemeli hesap fonlarını iade edecektir.

Cloudways ücretsiz yedekleme sunmaz. Hangi sunucu sağlayıcısını veya veri merkezi konumunu seçerseniz seçin, kullanılan gigabayt depolama başına ücret ödersiniz. Yine, bu şirketin fiyatlandırma modeli için mantıklı, ancak akılda tutulması gereken bir şey. Paradan tasarruf etmek için eski yedeklemeleri düzenli aralıklarla temizlemek isteyebilirsiniz.

Yorum yapın

Hosting Barındırma

 • En İyi Hosting Siteleri
 • Ücretsiz Hosting Sorgula
 •  2020 Yılı Pazar Payı
 • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
 • Şirket profilinizi düzenleyin
 • Hosting Firması Görüşleri
 • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

 • Facebook
 • Twitter
 • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul