Contabo

Bu Site İçin Değerlendirme Yapılmadı
Contabo Kullanıcı Değerlendirmesi
9.9
Güvenilirlik
98%
Fiyatlandırma
100%
Özellikler
100%
Kullanım Kolaylığı
99%
Destek
99%

Contabo

Contabo: Veri merkezi Almanya’da bulunan özel sunucu barındırma sunan ve 15+ yıllık deneyim ile VPS ve Hosting hizmeti sunuyor. Linux ve Windows sunucu paketleri ile düşük fiyatlı kiralama seçenekleri ile kullanıcı dostu olan bir şirkettir.

Özel indirim kodları ile birlikte aylık 2,99 € ‘dan başlayan fiyatlarla hosting kiralamanız mümkün.

Genel Bakış

Contabo Almanya merkezli bir hosting firmasıdır. Uygun fiyatlı hizmet veren şirket barındırma paketleri ve özel sunucular konusunda uzmanlaşmıştır. 2003 yılında Giga-International olarak kurulan şirketin şu anda Münih ve Nürnberg’deki iki veri merkezinde 5.000 sunucusu vardır.

Contabo hakkında ilk fark edilen şeylerden biri, web sitesinin doğrudan 1990’lardan kalmış gibi görünmesi. Bunun sizi rahatsız etmesine izin vermeyin, çünkü makul fiyatlı bir hosting sağlayıcısıdır ve yaptığı işte oldukça iyiler.

Contabo’nun self servis araçları, bir hesap açmanıza ardından hemen başlamanıza olanak tanır. Aynı zamanda makul fiyatlı alan adları sunar.

Contabo, CHIP Yardım Hattı Testinden “çok iyi” derecelendirmeler almış. Aynı zamanda 2017-2018 Alman Veri Merkezi Ödüllerinde de kendini kanıtlamıştır.

Öncelikle Contabo’nun sizin için en iyi web sitesi barındırıcısı olup olmadığına karar vermeniz gerekiyor. Bunun için sizlere detaylı yazı hazırladık. Şimdi, Contabo’nun tam olarak neler sunabileceğini görelim.

Özellikleri

Yazımızın başında da dediğimiz gibi eski tarz bir web sitesine rağmen oldukça avantajlı. Ve bir çok yeniliği yakından takip ediyorlar. İçeriğinde bir çok farklı seçeneği barındıran şirketin tek eksiği güncel olmayan bir web sitesi değil. Contabo’nun tek tıklamalı yükleyici ve içerik dağıtım ağları (CDN’ler) gibi birkaç önemli özelliği de eksiktir.

Ancak bundan çok daha fazlası içeriğinde bulunuyor. Bununla birlikte, bir web sitesi oluşturucu (200’den fazla mobil duyarlı şablona sahip), SSL desteği, manuel yedeklemeler ve DDoS koruması var – bu yüzden en kapsamlı liste olmasa da bu özellikleri ile ön plana çıkabiliyor.

Kendi Sunucularınızı Oluşturma

Contabo’nun en büyük avantajlarından biri, kendi özel sunucularınızı oluşturmanıza izin vermesidir. Bu, işlem gücü, sabit disk alanı ve RAM gibi fiziksel donanımın yanı sıra ek yedekleme alanı ve sürekli izleme ve yönetim gibi özellikleri içerir. Bu, yalnızca özel sunucuları için geçerlidir. Paylaşılan veya VPS barındırması için geçerli değildir, ancak diğer ürünlerinde de biraz esneklik vardır.

Verimli Veri Merkezleri

Tüm kaynaklarını hız ve güvenliğe harcayan diğer bazı barındırma sağlayıcılarının aksine Contabo, enerji verimliliğine büyük yatırımlar yapar. Karbon salınımını azaltmaya çalışıyorsanız burası tam size göre. Bir afet durumunda çalışma süresini sağlamak için iki veri merkezi de farklı elektrik tedarikçileri tarafından besleniyor. Bu da disiplinlerini ve garanti merkeziyetçiliklerini kanıtlıyor.

Hızlı Bağlantı Noktaları

Contabo’nun tüm sunucuları, 1-gigabit bağlantı noktası seçeneğiyle en az bir 100 megabit bağlantı noktasına bağlıdır. Bu bağlantı noktalarının amacı, web sitenizin trafik artışlarına ve diğer beklenmedik yüksek kaynak kullanım sürelerine ayak uydurmasına yardımcı olmaktır.

Şirket ayrıca müşterilerinin çoğunun UTC +/- 1 saat diliminde (Birleşik Krallık ve Fransa dahil) yaşadığını belirtiyor. Dolayısıyla, insanlar sitenizi Amerika Birleşik Devletleri’nden ziyaret ettiklerinde, genellikle yoğun zamanların dışında olurlar ve bu nedenle daha hızlı sayfa yükleme süreleri alırlar. Ülkemizde ise Avrupa saat dilimine yakın olduğu için biraz yoğunluk yaşanabilir.

Sahip Olunan Veri Merkezi

Contabo, diğer şirketlerden sunucu kiralamak yerine kendi veri merkezlerine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Yaklaşık 15.000 sunucu için yeterli alana sahiptir, bu da şirketin müşteri tabanını genişletirken büyümeye devam etmesini sağlayacaktır. Ayrıca yılın 365 günü, 24/7 yerinde kalifiye mühendislere sahiptir. Profesyonel ekibiyle sürekli hizmet sağlar.

Artıları

Genişi ürün yelpazesi

Almanya ve Amerikada bulunan veri merkezi

Hızlı Müşteri Desteği

Eksileri

Hosting olmadan alan satın alamazsınız.

Kullanım

Contabo’nun kullanıcı arayüzü sezgisel özelliklere sahip değildir. Bu nedenle alışması zor olabilir. İyi haber şu ki, hala bir endüstri standardı olan kullanıcı dostu cPanel kullanıyor. Daha da güzeli  başlamadan önce hizmetini test etmeniz için oturum açabileceğiniz bir demo hesabı sunuyor. Yine içeriğinde başlamanıza yardımcı olacak çeşitli öğreticiler de vardır, ancak daha önce cPanel kullandıysanız zaten hazırsınız demektir. Bunun dışında Contabo’da onu diğer sağlayıcılardan farklı kılan pek çok özellik yok. Bu yüzden alışmanız çok uzun zaman almaz.

Eski Tarz Görünüm

Contabo ile ilgili en belirgin şey, hem ana sayfasında hem de kullanıcı yönetici paneline giriş yaptıktan sonra modası geçmiş bir görünüme ve hisse sahip olmasıdır. Bazen basit arayüz anlaşılmasını kolaylaştırdığı için bu iyi bir şey olabilir. Diğer zamanlarda bu kötü bir şeydir çünkü kullanmak istediğiniz işlev ya eksiktir ya da bulunması zordur.

Otomatik DDoS Koruması

Contabo’nun iyi yanlarından biri, web sitenizin bir siber saldırı tarafından çevrimdışına alınmasını önlemek için tasarlanmış dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) koruması sunmasıdır. Bu saldırılar şaşırtıcı derecede yaygındır. İyi haber şu ki, Contabo, tüm barındırma paketlerinde standart olarak DDoS koruması sunuyor ve bunu kurmak için hiçbir şey yapmanız gerekmiyor. Yalnızca arka planda otomatik olarak çalışacaktır. Bu da işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Hesap Oluşturmak

Contabo’ya kaydolmak oldukça basittir, ancak sıradan webmaster için zor olabilecek aşırı teknik bir dil kullanma eğilimindedir. İyi haber şu ki, yeni başlayan biri olsanız bile beş dakika kadar sonra bir hesap açabilirsiniz. Belki bu konuda en iyilerinden biri değil ama kesinlikle ortalamanın üstündeler. Contabo ile bir hesap oluşturmayla ilgili daha fazla bilgi edinmek için sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bir Alan Adı Bağlama ve WordPress Kurulumu

WordPress’i yüklemek de oldukça kolaydır, çünkü sunucunuzu kolayca yönetmenize ve uygulamaları yüklemenize olanak tanıyan iki endüstri standardı olan Softaculous ve cPanel’i kullanır.

Bir alan adının bağlanması da oldukça basittir ve ücretsiz alan adı seçeneğini belirlerseniz otomatik olarak gerçekleşir. WordPress’i kurmanın ve bir alan adını yapılandırmanın gerçekte kaydolmaktan daha kolay olduğu ilk web sitesi barındırıcısı diyebiliriz. Kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayabilirsiniz.

Performans

Contabo’nun incelemelerinin çoğu olumlu, kullanıcılar kaliteyi ve nispeten düşük fiyatları övüyor. Olumsuz eleştiriler, performans sorunları ve zayıf müşteri hizmetleri etkileşimlerinin bir kombinasyonuna odaklanma eğilimindedir.

İncelemelerimizin her biri için, hızların neye benzediğini görmek için bir Sucuri sayfa yükleme testi çalıştırdık. Ne yazık ki bu Contabo için kötü haber, çünkü çoğunlukla sunucuya bağlanma ile teslim edilen ilk bayt arasındaki büyük gecikme yaşanıyor. Küresel ortalaması, rakiplerinin çoğundan beş kat daha yavaş.

Destek

Contabo’nun destek merkezi güncelliğini yitirmiş görünebilir, ancak öğrendiğinizde oldukça iyi bilgilere sahip bir şirkettir. Şirket, destek söz konusu olduğunda yüksek standartlara sahip olduğunu söylüyor, ancak her zaman bu standartları karşılayamıyor. Aslında, WordPress’i kurmaya çalışırken oldukça kötü bir deneyim yaşattı.

Contabo’ya kaydolduğumuzda, temel planın WordPress için tek tıklamalık bir yükleyici içermediğini fark etmemiştik. Bu konuda müşteri desteği ile iletişime geçtik ve herhangi bir destek sunmak yerine, daha fazla ürün satmaya çalışmakla ilgileniyorlardı. Bu da müşteri hizmetlerine olan puanımızı düşürmeye yetti.

Fiyatlandırma

Bir Alman şirketi olarak Contabo’nun tüm fiyatları euro cinsindendir. Ülkemizde Euro değeri ne kadar yüksek olsa da içerdiği şeyler için oldukça makul görünebilir. Şirket ayrıca ücretsiz alan adları da veriyor – bunlardan üçü en üst düzey paylaşılan barındırma paketleri için. Aslında, alan adları için gördüğüm en ucuz yöntemlerden biri olduğundan, web sitesi barındırma için kullanmasanız bile bir alan adı sağlayıcısı olarak değerlendirilmeye değer olabilir.

İptaller ve İadeler

Contabo ile hesap iptal etmek oldukça basit.  Web sitesinde “14 günlük bir iptal süresi” sunduğunu söylüyor. Para iadesi için net bir tarih almak istiyorsanız müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekebilir.

Contabo farklı planlar sunar. Fiyat, seçtiğiniz barındırma planına bağlıdır. Aşağıda güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) görebilirsiniz. Bu şekilde alacağınız plana göre ücret netlik kazanır.

Hangi Contabo planını almalıyım?

Bizim tavsiyemiz daha ucuz bir planla başlamak. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. Contabo, daha pahalı bir plana geçişte size yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin artması birçok kez beklenenden daha uzun sürer ve ihtiyaç ortaya çıkana kadar çok para ödememelisiniz. Elbette ihtiyaçlarınız değişebilir ve buradan Contabo’dan bir barındırma uzmanına danışabilirsiniz. Eğer başlangıç seviyesindeyseniz zaten hiç zorluk çekmeyeceksiniz. Bu yüzden uygun fiyatlı paketlerini seçerek ilk adımı atın.

Contabo, en iyi web barındırıcılarımızdan biri olarak derecelendirilmemiştir. Ancak bu, Contabo’nun mercek altında küçük bir barındırma sağlayıcısı olmasının bir sonucu olabilir. Küçük bir hosting şirketinin avantajları vardır – müşteri olarak onlar için daha önemlisiniz. Bu yüzden sorunlarınız ile direk yüzleşebiliyorsunuz. Ayrıca, en popüler web barındırma hizmetleri karşılaştırmamıza buradan göz atabilirsiniz. Siz de hangi firmayı seçeceğinize incelemelerimiz sonucunda karar verin.

Contabo düşük fiyatlarla ve cazip paketlerin yanında kaliteli hizmet veren bir web barındırma sağlayıcısıdır. Contabo, paylaşılan, VPS, özel ve Colocation barındırma hizmetlerinin yanı sıra, kaliteli müşteri desteği ile müşterilerin beklentilerini karşılamaya odaklanır . Hem küçük hem de büyük web sitelerinin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış çeşitli barındırma paketleri sunar

Özel sunucular, sipariş sayfasında listelenen temel özelliklerle sipariş vermeden önce özelleştirilebilir. Hem Linux hem de Windows işletim sistemleri standart olarak RAID depolamayla sunulur ve tüm kullanıcılar root erişiminden yararlanır.

Her kullanıcı bir IPv4 adresi ve ayrıca ücretsiz IPv6 IP adresi alır. Sunucu planları ayrıca DDoS saldırılarına karşı korumanın yanı sıra komut satırı araçlarına ek olarak GUI yönetim araçlarına erişim sağlar.

Contabo 2020 Paket Özellikleri ve Fiyatlar

Plan AdıDepolamaBant GenişliğiPanelSite SayısıFiyat
Webspace Package M 50 GB Sınırsız Cpanel Sınırsız 2,99 EUR Detaylar
Webspace Package L 100 GB Sınırsız Cpanel Sınırsız 4,99 EUR Detaylar
Webspace Package XL 250 GB Sınırsız Cpanel Sınırsız 7,99 EUR Detaylar
Webspace Package XXL 500 GB Sınırsız Cpanel Sınırsız 9,99 EUR Detaylar

Yorum yapın

Hosting Barındırma

  • En İyi Hosting Siteleri
  • Ücretsiz Hosting Sorgula
  •  2020 Yılı Pazar Payı
  • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
  • Şirket profilinizi düzenleyin
  • Hosting Firması Görüşleri
  • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

  • Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul