Dreamhost

Bu Site İçin Değerlendirme Yapılmadı
Dreamhost Kullanıcı Değerlendirmesi
7.7
Güvenilirlik
74%
Fiyatlandırma
75%
Özellikler
79%
Kullanım Kolaylığı
77%
Destek
80%

Dreamhost

Dreamhost sektörde oldukça eski bir firmadır. 1997 yılında kurulan firma tüm hosting işlerinizi çözmek için en iyi hizmetlerini sağlamaktadır.

Genel Bakış

DreamHost, VPS barındırma, Paylaşın Barındırma ve özel barındırmadan esnek bulut barındırma kurulumlarına kadar uygun fiyatlı barındırma paketleri ile oldukça iyi bir dizi farklı hizmet ve pakete sahiptir. DreamHost tam anlamıyla bir endüstri devi değil, ancak 1997’de kurulduğundan bu yana 22 yılda sıfırdan 400.000 müşteriye ulaştı. 100’den fazla farklı ülkeden müşteriye sahip ve 1.5 milyondan fazla web sitesi ve 750.000 WordPress kurulumuna güç veriyor. Fiyatları düşük tutmak için özelliklerini düşük tutan uygun fiyatlı bir barındırma sağlayıcısıdır. Kısıtlı bir bütçeniz varsa bu kulağa harika gelebilir. Bu yüzden tercih edebilirsiniz.

Özellikleri

DreamHost, sonsuz bir özellik listesi sunan ana bilgisayarlardan biri değildir. Yine de, başlamanıza yetecek kadar bir araç paketi sağlar ve kullanımı kolay ve makul derecede güvenilir olarak özellik eksikliğini telafi eder. Elbette, VPS barındırma ve bulut barındırma paketleri gibi daha gelişmiş planlarından bazıları ek özelliklerle birlikte gelir. Ucuz paylaşılan barındırma paketleri bile SSD depolama, e-posta barındırma ve ücretsiz bir alan adı ile birlikte gelir. Web sitesi oluşturucuyu kullanmak istiyorsanız, aylık bir ücret ödemeniz gerekir.

Açık Kaynak

Açık kaynak yazılım sunmakla onu aktif olarak desteklemek arasında fark vardır. DreamHost, ile katkıda bulunarak açık kaynak hareketine ve WordPress’e aktif olarak katkıda bulunabilirisiniz.

Gizlilik

DreamHost bir ticari marka olabilir, ancak gizliliğinizi kesinlikle ciddiye alır. Aslında, kapsamlı bir anti-spam politikası ve ücretsiz WHOIS gizliliği dahil olmak üzere oldukça iyi ücretsiz gizlilik özelliklerine sahip olduğunu bilmekten memnun olacaksınız. İlk bakışta, saklayacak hiçbir şeyiniz yoksa neden WHOIS bilgilerini gizlemek için zahmete girebileceğinizi merak edebilirsiniz, ancak gerçek şu ki, WHOIS bilgilerinizi gizlemek spam’i azaltabilir ve bilgisayar korsanlarının sizi hedeflemesini zorlaştırabilir.

Çalışma Süresi

DreamHost, tüm barındırma planlarında% 100 çalışma süresi garanti eder. Dahası, bu sadece dikkat çekmeye yönelik bir pazarlama kampanyası değil bir gerçektir. Aylık ücretin maksimum% 10’una kadar, her saat kesinti süresi için bir günlük ücret kredisi alırsınız.

Çevre Dostu Bir Hosting

Şirketinizin karbon salınımını azaltmaya çalışıyorsanız, DreamHost oldukça iyi bir seçimdir. Veri merkezlerinde yüksek verimli soğutma altyapısı kullanıyor ve yenilenebilir kaynaklardan elektrik elde eden şebekelerden güç alıyor. Şirket ayrıca, etkisini azaltmak için ofislerinde bir dizi geri dönüşüm planı ve diğer çevre dostu girişimler uygulamaktadır.

Kullanım

DreamHost, kullanımı daha kolay web barındırıcılarından biridir. Kaydolmak hiç zor değildir ve kendi özel paketinizi oluşturabilirsiniz. Sahip olabileceğiniz kullanım kolaylığı sorunları, bir sorununuz varsa ve müşteri hizmetleri ekibinin yardım etmesini sağlayabilirsiniz.

DreamHost ayrıca hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olabilecek bir web sitesi oluşturucu sunar. Ancak, WordPress gibi daha profesyonel araçlarla ve içerik yönetim sistemleriyle (CMS’ler) gerçekten rekabet edemez. Birçok rakibin müşterilerine zorladığı altı aylık ve bir yıllık minimum sözleşmelerin aksine aylık paketler sunması da güzel.

Bir Hesap Oluşturmak

DreamHost’a kaydolmak çok zor değildir. Tek dezavantajı, biraz can sıkan doğrulama sürecidir, ancak DreamHost’un müşterilerinin her biri bu süreçten geçer.

WordPress Kurmak ve Bir Etki Alanına Bağlanmak

WordPress’i kurmak çok kolay, yapmanız gereken tek şey beklemek. Kayıt olurken bir kutuyu işaretleyerek işlemi otomatikleştirebilirsiniz. WordPress kurulduktan sonra DreamHost’tan bir e-posta alacaksınız ve doğrudan içeri girip kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir alan adını yapılandırmak ve ücretsiz Cloudflare CDN’nizi yüklemek de oldukça kolaydır.

Özel WordPress Paketleri

DreamHost’un ana teklifi, kolay yükleyicilerden ücretsiz temalara ve başka bir yerde ödemek zorunda kalabileceğiniz 50.000’den fazla eklentiye kadar her şeyi içeren WordPress barındırma paketleridir. DreamHost, bu konuda çok fazla endişelenmenize gerek kalmaması için güncellemeleri bile otomatikleştirir, ancak sitenizi yoğun bir şekilde özelleştiriyorsanız, botched bir otomatik güncellemenin sitenizi almadığından emin olmak için manuel güncellemeleri kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Yerleşik Önbelleğe Alma

Yerleşik önbelleğe alma standart olarak gelmez, ancak ihtiyacınız olduğunda orada olduğunu bilmek güzel. Ayrıcalık için biraz daha fazla ödeme yapmanız gerekecek, ancak web sitenizin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olabilir ve hatta ana sunucuya ulaşamazlarsa ziyaretçilere sitenizin önbelleğe alınmış bir sürümünü sunarak kesinti sürelerini önleyebilir.

Performans

DreamHost, performansı için oldukça iyi yorumlar alma eğilimindedir, bazı kullanıcılar onu daha büyük ana bilgisayarlardan güvenli bir yer olarak adlandırır. Bununla birlikte, kesinti süresi yaşayan insanlar da olabiliyor. Bunu da dikkate almakta yarar vardır. Bir CDN kullanmak bu yükleme sürelerini kısaltmaya yardımcı olabilir, ancak mucizeler yaratamaz.

Destek

DreamHost 24/7 destek sunuyor. Bir bilgi tabanına ve bazı tartışma forumlarına sahip. Her ikisi de yararlı ancak sorunuza cevap vermezlerse, aynı zamanda e-posta desteği ve canlı sohbet sunmaktadır. Canlı destek ekibi oldukça kibar ve çok yardımcı.

Ayrıca, DreamHost ile gitmenin en büyük artılarından biri, diğer müşterilerden ve şirketin resmi temsilcilerinden yardım alabileceğiniz kendi tartışma forumlarına sahip olmasıdır. Beklediğinizden biraz daha sık gerçekleşebilen müşteri hizmetleri ekibinden yardım bulmakta zorlanıyorsanız bu özellikle yararlı olabilir. Foruma yazabilir cevaplar alabilirsiniz. Ya da daha önce benzer problemlerle karşılaşmış insanların çözümlerini okuyabilirsiniz.

Fiyatlandırma

DreamHost’un fiyatlandırması gerçekten onu rakiplerinden ayıran bir özellik. Ucuz planları aylık faturalandırması ve sınırsız kaynakları ile birleştirdiğinizde, dezavantajları hesaba katsanız bile neden oldukça popüler olduğunu görmek oldukça kolaydır. Ödeme seçeneklerine gelince başlıca kredi kartlarını kabul eder.

DreamHost, 5 ila 11 ABD Doları arasında planlar sunar. Fiyat, seçtiğiniz barındırma planına bağlıdır. Aşağıda güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) görebilirsiniz. DreamHost, daha pahalı bir plana geçişte size yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sayısındaki artış birçok kez beklenenden uzun sürer ve ihtiyaç ortaya çıkana kadar çok para ödememelisiniz. Elbette ihtiyaçlarınız değişebilir ve buradan DreamHost’tan bir barındırma uzmanına danışabilirsiniz.

DreamHost hesabınızı iptal etmek oldukça kolaydır ve bir dakikadan az sürer, bir iptal isteğinde bulunmak için yönetici panelinizin faturalandırma bölümüne gitmenizi gerektirir. Sonrasında iptal işleminiz çok kolay bir şekilde gerçekleşiyor.

Yorum yapın

Hosting Barındırma

  • En İyi Hosting Siteleri
  • Ücretsiz Hosting Sorgula
  •  2020 Yılı Pazar Payı
  • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
  • Şirket profilinizi düzenleyin
  • Hosting Firması Görüşleri
  • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

  • Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul