Hostgator

Bu Site İçin Değerlendirme Yapılmadı
Hostgator Kullanıcı Değerlendirmesi
6.4
Güvenilirlik
80%
Fiyatlandırma
54%
Özellikler
75%
Kullanım Kolaylığı
46%
Destek
64%

Hostgator

Endurance International Group şirketine ait 2002 yılında kurulan ABD merkezli Hosting firması Hostgator dünya çapında milyonlarca siteye hizmet sağlıyor.

Genel Bakış

HostGator’un sonsuz reklam kampanyaları kesinlikle etkileyicidir. Şirket eski günlerinde ki gibi güçlü olmasa da tercih edilebilecek hosting firmaları arasında yer alıyor. Paylaşılan barındırma dışında, HostGator ayrıca yönetilen WordPress, VPS çözümleri ve özel sunucular sağlar. Her şey İngilizce olarak mevcuttur. HostGator gerçekten çok uygun fiyatlı değil ancak değerlendirilmesi gereken bir firma.

Özellikleri

Elbette HostGator tüm temel özellikleri sunar. SSL sertifikaları, otomatik yedeklemeler, e-postanızı korumak için SpamAssassin, web sitesi yedekleme ve geri yükleme vb. İçin destek olduğunu bilmek sizi şaşırtmayacaktır.

Tüm planların ücretsiz HostGator Web Sitesi Oluşturucu, 100’den fazla mobil duyarlı tasarım ve bir medya kitaplığı ile birlikte gelmesi. Ayrıca, anlaşmayı tatlandırmak için ücretsiz web sitesi geçişleri ve alan adı transferleri de var. Şimdi, HostGator’un bazı gelişmiş özelliklerine daha yakından bakalım.

Ölçeklenebilir Kaynaklar

CPanel kontrol paneli, tek tıklamayla ölçeklenebilirlik sunar. Bu, trafik seviyelerinizde bir zirve veya çukur yaşıyorsanız, kapasite gereksinimlerini yalnızca birkaç tıklamayla kolayca artırabileceğiniz anlamına gelir. Bu yalnızca performansınızın tutarlı kalmasını sağlamakla kalmaz, yalnızca ihtiyacınız olan kaynaklar için ihtiyaç duyduğunuzda ödeme yaparsınız.

Hızlı Sunucular

HostGator’a göre, “süper şarjlı bulut mimarisi, düşük yoğunluklu sunucular, CDN ve çoklu önbellek katmanları” sayesinde, WordPress web siteniz 2,5 kata kadar daha hızlı yüklenmelidir.   Geliştirici Dostu Özellikler barındırılmaktadır. HostGator kesinlikle yeni başlayanlar için uygun bir barındırıcıdır. Ayrıca, tüm standart ileri düzey özelliklerle birlikte gelir, örn. PhpMyAdmin erişimi ve FTP hesaplarına sahip MySQL veritabanları ve bazı katma değerli ekstralar.

Kaynaklar

Tüm planlar, ölçeklenebilir kaynakların yanı sıra kapsamlı kaynak kotalarıyla birlikte gelir. Bir HostGator müşterisi olarak, sınırsız bant genişliği, sınırsız alt alan adları, FTP Hesapları, e-posta hesapları ve minimum 100 GB disk depolama alanı elde edeceksiniz.

Basitçe söylemek gerekirse, HostGator’ın hiçbir paketinde yeriniz tükenmez.

Kullanım

HostGator’un özellikleri hayatınızı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Hesap oluşturmadan hesap iptaline kadar, süreçler son derece başlangıç ​​dostu. Herhangi bir kodlama deneyimi veya teknik arka plan olmadan kurulum yapmanıza yardımcı olabilecek tek tıklamayla yükleyiciler, yönetilen WordPress barındırma ve web sitesi oluşturma aracından yararlanın.

Hesap Oluşturmak

HostGator ile bir hesap oluşturmak gülünç derecede kolaydır, ancak sayfalar şaşırtıcı derecede yavaş yüklenir. Çevrimiçi kayıt formunda yalnızca birkaç adım vardır ve kontrol paneliniz sizin için ayarlanmıştır. Her şey tamamen tarayıcıdan yapılır ve işlemi tamamlamak için hesabınızı e-posta ile onaylamanıza bile gerek yoktur.

Bir Alan Adı Bağlama ve WordPress Kurulumu

Büyük ölçüde cPanel sayesinde, bir etki alanını bağlama ve WordPress’i kurma işlemi oldukça kolaydır. Sadece birkaç dakikanızı alır ve müşteri hizmetlerinden yardım almanıza gerek bile kalmaz. Ancak, yeni başlayan biriyseniz veya bunu yaparken yalnızca canlı sohbetten destek istemek istiyorsanız, uzun süre beklemeye hazır olun.

Otomatik Yedeklemeler

Planlar, haftalık otomatik site dışı yedeklemelerle birlikte gelir. Ek bir aylık ücret karşılığında CodeGuard yedeklemesine yükseltebilir ve geri yükleyebilirsiniz.

Uygulama Barındırma

HostGator planları, WordPress, Joomla !, Magento ve Wiki gibi tüm normal uygulamalarla uyumludur. Bu sizin için yeterli değilse, tek tıkla yükleyiciyle 75’ten fazla açık kaynaklı komut dosyası yükleyebilirsiniz.

cPanel

Acemi iseniz, cPanel’in kontrol paneli olduğunu görmekten memnun olacaksınız. Elbette, daha ileri düzey kullanıcılar özelleştirilmiş bir şirket içi paneli tercih edebilir, ancak yeni başlayanlar için cPanel güvenilir, kullanımı kolay ve iyi tanınan bir seçenektir.

Buradan web sitesi istatistiklerinize erişecek, şifre korumalı dizinlerinizi ve özel hata sayfalarını ayarlayabilirsiniz.

Performans

HostGator, sağlam, ancak oldukça standart bir% 99,9 çalışma süresi garantisi sunar. Herhangi bir dünya rekoru kırmayacak olsa da, gayet stabil. Bununla birlikte, diğer müşterilerden gelen anekdot niteliğindeki kanıtlar, hizmetle ilgili önemli sorunlar olarak genellikle kesinti ve yavaş web sitesi yükleme hızlarını göstermektedir.

Genel performans A +. Bundan daha iyisini isteyemezsin. Web sitesi, bazı konumlar için 30 milisaniye kadar kısa bir sürede yükleniyor ve en yavaş konumlar yaklaşık 800 milisaniyeydi. Nerede olursanız olun, sayfa yükleme hızı 2 saniye kuralının çok altındadır. Bu yüzden performans olarak gayet iyi.

Destek

Müşteri hizmetleri 24/7/365 canlı sohbet ve telefonla sağlanır, ayrıca bir dizi video eğitici ve bir müşteri forumu vardır. Bununla birlikte, Google’da daha çok sesli olarak hizmet seviyesinden şikayetçi olan müşterileri bulmak yalnızca birkaç dakikanızı alır.

Canlı Sohbet

Bir satın alma işlemi yapmadan önce, temel bir soru sormak için canlı sohbete katılabilirsiniz. Ekip oldukça, yardımsever ve kibar. Öncelikle teknik destek almak için tekrar giriş yapmanız gerekir.

Forum

Canlı sohbet deneyiminden sonra, bunun destek almanın daha iyi bir yolu olup olmadığını görmek için müşteri forumuna gidebilirsiniz. Ancak yazdıklarınızın önce bir yönetici tarafından onaylanması gerektiğini bilmelisiniz. Bu yüzden daha önceden açılmış şikayetler üzerinden daha hızlı aksiyon alabilirsiniz.

Fiyatlandırma

HostGator üç yıllık dönemler için fiyatlarını ana ürün sayfalarında gösteriyor, bu nedenle ilk bakışta fiyatlar çok ucuz görünüyor. Ancak, aydan aya bir plan veya bir yıldan daha kısa bir dönem arıyorsanız, çok daha yüksek bir fiyat ödersiniz.

45 günlük cömert bir para iade garantisi vardır, ancak varsayılan olarak sepetinize eklenen pahalı eklentilere dikkat etmeniz gerekir. Satın almaya hazır olduğunuzda, herhangi bir kredi kartını kullanabilirsiniz.

İptaller ve Para İadeleri

HostGator hesabınızı iptal etmek, çevrimiçi bir iletişim formu doldurmak kadar kolaydır. Tek sorun, sizi bir temsilciyle konuşmaya ikna etmeye yönelik birden fazla girişimdir. Temsilci ile görüştükten sonra hesabınızı iptal edebilirsiniz. Paranızın iadesi ise bankanıza göre değişkenlik gösterebilir.

Yorum yapın

Hosting Barındırma

  • En İyi Hosting Siteleri
  • Ücretsiz Hosting Sorgula
  •  2020 Yılı Pazar Payı
  • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
  • Şirket profilinizi düzenleyin
  • Hosting Firması Görüşleri
  • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

  • Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul