Hostinger

Bu Site İçin Değerlendirme Yapılmadı
Hostinger Kullanıcı Değerlendirmesi
7.7
Güvenilirlik
77%
Fiyatlandırma
80%
Özellikler
74%
Kullanım Kolaylığı
76%
Destek
79%

Hostinger

2004 yılında Litvanya’da kurulan Hostinger firması MySQL, FTP ve PHP ile hosting hizmetlerini milyonlarca kişiye sağlamaktadır. Piyasada bilinen en popüler markalardan biridir.

Genel Bakış

Web barındırma söz konusu olduğunda, Hostinger’ın aylık 0,99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla bugün en ucuz seçeneğimiz olduğuna dair şüphe yok. Başka hiçbir şirketin sunamayacağı fiyatlara sahipler. En iyi fiyatları elde etmek için birkaç yıl boyunca Hostinger’a bağlı kalmanız gerekir. Hostinger için yükleme hızlarını ve performansı izledik. Sonuçları da karşılaştırdık.

Genel olarak Hostinger’ın oldukça iyi performans gösterdiğini söyleyebiliriz. Rusya gibi bazı ülkelerde 4. sırada iken İsrail gibi diğerlerinde Hostinger 1 numarayı kapmayı başardı. Dünyada hız performans konusunda en iyilerinden. Sizler için tüm deneyimlerimizi detaylandırdık ve şirketin sunduklarından en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi yazımızda açıkladık.

Özellikleri

Hostinger’ın planları, bol kaynaklardan performans artırıcı araçlara kadar devam etmek için ihtiyacınız olan her şeyi içeriyor. Üç paylaşımlı barındırma planı mevcuttur – Tek, Premium ve İşletme. Her üçü de Hostinger’ın, WordPress’in kolay otomatik kurulumlarını ve düzinelerce diğer içerik yönetim sistemini (CMS) içeren kendi kontrol paneli hPanel üzerinde çalışır.

10GB disk alanı, 100GB bant genişliği, 1 e-posta hesabı ve tek bir web sitesi desteği ile gelen temel plana kaydolabilirsiniz. Çok saygın bir web sitesi oluşturmak için yeterli kaynaktır – yüzlerce sayfayı ve binlerce HD resmi düşünün. Yazınızı, yaratıcılığınızı, ürünlerinizi, hizmetlerinizi veya barındırmayı planladığınız her şeyi sergilemek için kesinlikle yeterli.

İki gelişmiş plan, sınırsız bant genişliği, sınırsız e-posta hesapları ve sınırsız web siteleri ile birlikte gelir. Tek planla elde edemeyeceğiniz bazı ekstra avantajlar arasında Linux konusunda bilgili geliştiricileriniz için SSH erişimi, sınırsız alt alan adları ve sınırsız veritabanları bulunur. Otomatik günlük yedeklemeler, temel planda eksik olan bir kritik özelliktir, yani yedeklemeleri manuel olarak yapmanız veya hizmeti ayrı bir eklenti olarak satın almanız gerekir.

Hostinger, Zyro adında bir sürükle ve bırak web sitesi kurucusuna sahiptir, ancak barındırma planlarının bir parçası olarak mevcut değildir. Hostinger’ın en iyi özelliklerini daha derinlemesine incelemeden önce, VPS ve bulut planları hakkında da bir söz söylemek gerekli. Hostinger her şeyden önce paylaşılan bir barındırma sağlayıcısıdır.

hPanel Tüm Temel Özelliklere Sahiptir, Ancak Bazı Gelişmiş Özelliklere Sahip Değildir. Daha önce de söylediğimiz gibi, Hostinger kendi tescilli kontrol panelini geliştirdi, yani tanıdığınız ve sevdiğiniz cPanel ile ilgilenmeyeceksiniz.

hPanel, Hostinger’ın panel dünyasındaki girişimidir ve ihtiyacınız olan tüm güzelliklerle donatılmış olduğunu göreceksiniz. Kolay otomatik kurulumlar ve DNS bölgeleri yapılandırmalarından e-posta hesaplarına, bir dosya yöneticisine ve MySQL veritabanlarına kadar hepsi cPanel’in sunduklarına çok benzer özellikler taşımaktadır.

Bazı kısmi farklılıkları bulunuyor. Örneğin, cPanel’deki otomatik kurulumlar, sitenizi klonlamanıza, bir hazırlık sürümü ayarlamanıza ve hatta bir yedekleme programı yapılandırmanıza da olanak tanıyan Softaculous ile yapılır. hPanel’in Otomatik Yükleyicisi, WordPress’i otomatik yüklemede harika bir iş çıkartsa da, bu yararlı ekstralara sahip değildir. Posta listeleri, filtreler ve yönlendirmeler gibi gelişmiş e-posta özellikleri de hPanel’de eksiktir.

LiteSpeed ​​Web Sunucusu ile Önbelleğe Alma

LiteSpeed, fiziksel metal sunucu değil, Hostinger’ın kullandığı web sunucusu teknolojisidir. Sürekli olarak en hızlı ve en güvenilir web sunucularından biri olarak gösteriliyor ve GoDaddy gibi sunucuların hala kullandığı eski Apache teknolojisinden daha iyi performans gösteriyor.

Yapılandırmak için hiçbir şey yapmanız gerekmeyecek. Arkanıza yaslanın ve özellikle WordPress web siteleri için sunduğu birinci sınıf performansın tadını çıkarın.

Yapabileceğiniz ve kesinlikle yapmanız gereken, LiteSpeed’in LSCache olarak bilinen önbelleğe alma işlevini etkinleştirmektir. Otomatik Önbellek seçeneğini açmak hemen hemen özetliyor. Sayfalarınızın önbelleğe alınmış kopyaları oluşturulacak ve ziyaretçilere teslimat süreleri önemli ölçüde kısaltılacaktır. İşletme sayfaları ve portföyler gibi statik sayfalar bundan daha fazla yararlanacaktır.

SSL Sertifikası

Bir SSL sertifikasına ihtiyacınız var. Çünkü ziyaretçilerinizin verilerini şifrelemek ve güvence altına almak için bir SSL sertifikası olmadan, internette gizlenen birçok kötülük bunun için gelir. Yalnızca projenizi ve ziyaretçilerinizin güvenliğini riske atmakla kalmayacak, aynı zamanda Google’ın sıralamasında da bir darbe alacaksınız. Bu yüzden Hostinger, tüm planlarıyla birlikte bir SSL sağlıyor. Siz de bu sayede SSL sertifikanızı yükleyebilirsiniz.

Kullanım

Basitçe söylemek gerekirse, Hostinger’ın kullanıcı deneyimi uzmanları, kayıt olmaktan barındırma hizmetinizi kullanmaya ve yönetmeye kadar harika bir arayüz ve kullanıcı yolculuğu tasarladı. İşin aslı, Hostinger’ın iş stratejisi, sizi sürekli olarak yükseltme ve ekstralar satın almaya zorlamaya dayanıyor.

Ancak yine de planlar açıkça düzenlenmiş. Hostinger’ın kayıt sırasında tüm istediği adınız, e-posta adresiniz ve şifrenizdir. Bundan sonrası oldukça kolay.

Bir Alan Adı Bağlama ve WordPress Kurulumu

Plan satın aldıktan sonra, bir alan adı bağlama ve WordPress yükleme zamanı gelmiştir. Kayıt işleminin bir parçası olarak WordPress’i otomatik olarak yükleme seçeneği sunuluyor, ancak Hostinger’ın araçlarının diğer ana bilgisayarların sağladığı araçlarla nasıl karşılaştırıldığını kontrol etmek için kontrol panelini kullanarak bunu normal şekilde yapabilirsiniz.

Alan adınızı başka bir sağlayıcıdan da alırsanız, bağlanmak kolaydır. Ad sunucusu bilgileri, barındırma ayrıntıları sayfanızın üst kısmında kolayca bulunur ve yapmanız gereken tek şey, bunları kopyalayıp etki alanı panelinize yapıştırmaktır.

HPanel ile Hostinginizi Yönetmek Çok Kolay bir haldedir. Web sitenizi çevrimiçi hale getirme sürecini ele aldık, ancak bu noktadan sonra, barındırmanızda düzenlemeler ve değişiklikler yapmak için hPanel’i kullanmaya devam edeceksiniz. Bir e-posta hesabı oluşturmak, manuel yedeklemeleri yürütmek, veritabanlarını yönetmek ve daha fazlası hPanel aracılığıyla yapılabilir.

Cpanele göre çok daha kolay. hPanel simgeleri daha büyük ve daha iyi organize edilmiştir, arayüz asla kullanmayacağınız ekstra seçeneklerle dağınık değildir ve Hostinger’ın diğer hizmetleriyle (destek, ekstralar satın alma, faturalandırma görüntüleme) entegrasyon sorunsuzdur. Belki de bu noktada en rahatsız kısım sürekli çıkan pop-up’lardır.

Performans

Hostinger’ın yalnızca performans testlerinde mükemmel olmadığını, aynı zamanda en üst düzey SiteGround, FastComet ve InMotion Barındırma dahil olmak üzere test ettiğimiz diğer tüm paylaşılan ana bilgisayarları aştığını bildirmekteyiz. Daha iyi ve sadece küçük bir farkla başaran iki ana bilgisayar, premium Liquid Web (Nexcess) ve Kinsta idi. Bu arada, Hostinger’ın yaklaşık 20 katına mal olabilirler fiyat olarak.

Size Hostinger’ın yetenekleri hakkında bir fikir vermek gerekirse, tam teşekküllü açılış sayfamın ortalama yükleme süresi olağanüstü bir 1.56 saniyeydi ve birkaç aylık test süresi boyunca çalışma süresi, tam olarak söz verildiği gibi% 99,99’un üzerindeydi.

Test ettiğimiz tüm ana bilgisayarlarda olduğu gibi, Hostinger’a web sitemizi optimize etme ve daha hızlı yapma fırsatını yakaladık. Bu, yapabileceğiniz bir şeydir – sadece yardım için destek isteyebilirsiniz. Temsilci, WordPress ve PHP’yi en son sürümlerine güncellemenizi ve birkaç yaygın optimizasyon eklentisi yüklemenizi tavsiye eder.

Test 3 farklı araç ile sağlandı: GTmetrix PRO, Sucuri Yükleme Süresi Test Cihazı ve Uptime Robot’un Pro planı. Dallas, TX, GTmetrix sunucusu, hız ve optimizasyon puanlarını ölçmek için kullanıldı. Sucuri, küresel performans içgörüleri için ve Uptime Robot web sitesinin çalışma süresini ve çevrimiçi kullanılabilirliğini yüzde cinsinden izlemek için kullanıldı.

GTmetrix

Hostinger, 1.56 saniyelik çok umut verici bir ortalama yükleme süresi gösterdi. Kaydedilen en iyi süre 1.0 saniyeydi ve en yavaş olanı 1.9 saniyeydi. Sadece 3s işaretinin çok altındaki en yavaş yükleme süresi değil , aynı zamanda ortalama puanlar Hostinger’ın olabildiğince güvenilir olduğunu kanıtlıyor.

Sucuri Yükleme Süresi Test Cihazı

Sucuri size birçok küresel konum için yükleme hızı sonuçlarını veriyor ve en hızlı konumu ve en yavaş konumu bulabilirsiniz. En hızlı konumun ortalaması 0,177 saniyeydi. Aktif bir CDN (İçerik Dağıtım Ağı) bile olmamasına rağmen bu performaslar harika gözükmektedir.

Uptime Robotu

Web sitenizin kullanılabilirliği düşükse, yüksek hızlar ne işe yarar? Neyse ki, Hostinger neredeyse mükemmel çalışma süresiyle bu işi sıkı tutuyor.

Destek

Hizmetin en sevilen bölümlerinden biri de destek. Herhangi bir telefon desteği yok ancak canlı sohbet yardım almanın etkili yolu. Profesyoneller tarafından yönetilen ve devasa boyutlarda kapsamlı bir bilgi tabanı ile desteklenen 7/24 hizmet. Temsilciler anında yanıt verirken, bugün size geri dönmeleri yaklaşık 40 dakika sürebiliyor. Bazen canlı sohbet bile mevcut değil ancak bilet / e-posta sistemine aktarılarak sorununuz kesinlikle çözülüyor.

Fiyatlandırma

Açık Arayla Piyasadaki En Ucuz Uzun Vadeli Fiyatlar. Dürüst olmak gerekirse Bugün mevcut olan birçok barındırma seçeneğini gözden geçirirken, Hostinger’ın fiyatları öne çıkıyor.

Hostinger, uzun bir süre kaydolmanızı istiyor ve bunu yapmanız için sizi teşvik etmeye hazır. Dört ödeme dönemi mevcuttur: aylık, yıllık, iki yılda bir ve üç ayda bir. İyi haber şu ki, dört yıllığına kaydolmak, paylaşımlı barındırma için piyasadaki şüphesiz en iyi fiyatı sağlıyor. Yani uzun vade için karlı planlar.

İki yıllık ve yıllık planlar pahalı değildir, ancak pazar ortalamasına göre çok daha uygundur. Aylık planlar bir kurulum ücreti ile birlikte gelir ve herhangi bir mali anlam ifade etmez.

Değer açısından, SSL dahil olduğu sürece, Planlar tamamen endüstri standardıyla aynıdır. Ayrıca 30 günlük para iade garantisi de vardır, bu nedenle hizmeti kendiniz test etmek ve uygun olup olmadığını görmek için bolca vaktiniz olacaktır.

Ödeme işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken bir şey, birkaç isteğe bağlı eklenti hizmetinin olmasıdır. Neyse ki, hiçbiri önceden kontrol edilmedi.  Ödeme yapmaya gelince, beklenen kredi kartı seçeneklerine ek olarak, bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle de ödeme yapabileceksiniz. Bir web sitesini anonim olarak barındırmak istemek için nedenleriniz ne olursa olsun, bunu yapmanın yolu kriptodur.

Yorum yapın

Hosting Barındırma

  • En İyi Hosting Siteleri
  • Ücretsiz Hosting Sorgula
  •  2020 Yılı Pazar Payı
  • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
  • Şirket profilinizi düzenleyin
  • Hosting Firması Görüşleri
  • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

  • Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul