Siteground

Bu Site İçin Değerlendirme Yapılmadı
Siteground Kullanıcı Değerlendirmesi
8.0
Güvenilirlik
73%
Fiyatlandırma
76%
Özellikler
80%
Kullanım Kolaylığı
85%
Destek
85%

SiteGround

SiteGround, 2004 yılında Sofya, Bulgaristan’da kurulmuş olan bir web hosting şirketidir. Dünya çapında 2.000.000’dan fazla alana hizmet veren şirket oldukça optimize bir şekilde hizmetlerini sürdürür.

Genel Bakış

SiteGround için en büyük ve en geliştirici dostu barındırma hizmeti olduğunu açıkça söyleyebiliriz. Oldukça kendini geliştiren zaman içinde güncellemeleri takip eden bir yapısı var. Sizler için bir çok farklı kategoride bir inceleme yaptık. Yazımız içerisinde detaylı bilgiler edinebileceksiniz.

Özellikleri

Standart özelliklerle başlayalım. Üç plan mevcuttur, bunlardan temel olan Başlangıç, yalnızca bir web sitesini desteklerken diğer ikisi sınırsız web sitesini destekler. 10GB SSD depolama alanı ve aylık yaklaşık 10.000 ziyaretçiyi desteklemek için yeterli bant genişliği ile gelen StartUp’a kaydolabilirsiniz.

İki gelişmiş plana kadar ölçeklendirmek, size daha fazla alan ve daha fazla bant genişliği ve ayrıca birçok gelişmiş özelliğin anahtarlarını sağlayacaktır. Bu bölümde yinelenen tema, temel planın SiteGround’u harika kılan özelliklerin çoğundan nasıl yoksun olduğu olacaktır. Gelişmiş planlar bu anlamda çok daha iyi ama aynı zamanda daha pahalıdır.

Tüm planlar, bugün mevcut olan en gelişmiş ve güçlü seçeneklerden biri olan NGINX web sunucusu teknolojisine dayanmaktadır. Tek başına bu, SiteGround’u birçok eski moda rakibinin önüne koymak için yeterlidir.

SiteGround kısa süre önce popüler cPanel kontrol panelini kullanmayı bırakmayı seçti ve bunun yerine kendi panelini geliştirdi – Site Araçları. Başlangıç ​​olarak, Softaculous otomatik yükleyiciye ve yüzlerce CMS (içerik yönetim sistemi) için tek tıklamayla kullanılan komut dosyalarından oluşan kullanışlı kitaplığına sahip değilsiniz. Bunun yerine, CMS kurulumunu destekleyen SiteGround’un Uygulama Yöneticisini alırsınız. Tercih ettiğiniz uygulamanız listede yoksa manuel olarak yüklemeniz gerekir.

WordPress, Joomla ve Drupal gibi popüler seçenekler açıkça desteklenmektedir, ancak Laravel ve Symfony çerçeveleri gibi daha gelişmiş seçenekler yalnızca manuel olarak kurulabilir (Laravel varsayılan olarak tüm sunuculara yüklenir). Her durumda, tamamen WordPress ile ilgiliyseniz endişelenecek bir şey yok.

Ancak siz WordPress kullanıcıları için bile işler eskisi kadar kolay değil. Softaculous, web sitenizin, canlı siteyi etkilemeden değişiklikleri denemenizi sağlayan aşamalı bir sürümünü kolayca başlatmanıza olanak tanır. SiteGround’un Site Araçları, bir aşama sürümü oluşturmanıza izin verir, ancak SiteGround bu seçeneği temel planda devre dışı bırakmıştır.

WAF (web uygulaması güvenlik duvarı) ve özel bir izleme sistemi gibi bazı temel güvenlik araçları varsayılan olarak tüm planlara dahildir. Gelişmiş güvenliğin sağlayabileceği tüm özellikleri gönül rahatlığını istiyorsanız, fazladan ödeme yapmanız gerekir.

Bu noktada, hemen hemen tüm cPanel ana bilgisayarlarının sunduğu popüler bir geliştirme aracı olan Git’in de temel SiteGround planına dahil edilmediğini söyleyebiliriz.

Her planda SSL sertifikaları mevcuttur. Web sitenize yapılan bu basit ama önemli ekleme, ziyaretçilerinizi ve verilerini korur, bu yüzden etkinleştirdiğinizden emin olun. SiteGround’un SSL yöneticisi bunu çok kolaylaştırıyor ve sertifika Qualys’den A puanı aldı.

Otomatik Sistem Yedeklemeleri

Yedeklemeler, herhangi bir zamanda herhangi bir şey ters gidebileceğinden, barındırmanın en önemli yönlerinden biridir. SiteGround, her gün tüm sisteminizi otomatik olarak yedekler ve her yedeklemeyi 30 gün boyunca saklar. Diğer birkaç ana bilgisayar, bu özelliği temel planlarında sağlar ve bazılarında hiç yoktur.

Ancak, diğer tüm ana bilgisayarların sağladığı temel bir özellik olan isteğe bağlı yedeklemeler yalnızca gelişmiş planlarda kullanılabilir.

SuperCacher Performans Arttırıcı

Önbelleğe alma en iyisidir. Web sunucunuz sitenizin kopyalarını oluşturur ve her bir ziyaretçi için her sayfayı yeniden oluşturmak yerine, onlara yalnızca önbelleğe alınmış sürümleri gönderir. Bu, sunucunuzdan büyük bir yük alarak daha fazla ziyaretçiye hizmet vermenize ve bunu çok daha hızlı yapmanıza olanak tanır. SiteGround bu seçeneği sunar, ancak temel plandaki gücünü sınırlar.

Otomatik Web Sitesi Geçişi

Başka bir yerde barındırılan bir web siteniz varsa, paneldeki otomatik geçiş seçeneğini kullanabilirsiniz. İşlem yeterince basit: mevcut web sitenize bir eklenti kurun ve oluşturulan jetonu SiteGround paneline girin.

Bu, basit web siteleri için işe yarayacaktır, ancak web siteniz çok karmaşıksa (birçok eklenti, özel eklenti, özel alan vb.) Büyük bir sorun olasılığı vardır.

Web sitenizi FTP, Dosya Yöneticisi veya MySQL aracılığıyla manuel olarak taşımayı seçebilir veya “profesyonel geçiş” için fazladan ödeme yapabilir ve SiteGround uzmanlarının sizin için her şeyi halletmesini sağlayabilirsiniz. Bunun bir seçenek olduğunu bilmek güzel, ancak aynı zamanda birçok web sunucusunun ücretsiz olarak sunduğu bir seçenek de olabiliyor.

Kullanım

SiteGround’un Kontrol Paneli Gerçek Bir Kullanım Keyfi sunuyor. SiteGround’un kullanıcı deneyimi tamamen farklı bir hikaye – kayıt süreci dışında, gördüğümüz en iyilerden biri.

SiteGround’un Site Araçları şık, pürüzsüz, görsel olarak çekici ve modern görünümlüdür. En yaygın eylemlere kolayca erişilebilir ve diğer her şey bir kenar çubuğunda düzgün bir şekilde sıralanır.

Planınızı Seçmek

SiteGround hem Web Barındırma, WordPress Barındırma hem de WooCommerce Barındırma reklamı yapsa da, bunlar tamamen aynıdır.

SiteGround, üç plan katmanının her biri arasındaki farklar konusunda çok dürüst, bu nedenle temel planın sunduklarına benzer. Sadece seçiminizi yapın ve kayıt sayfasına ilerleyin.

SiteGround ile Kaydolma ve Hesabınızı Etkinleştirme

Bu kısımda telefon onayı gerekmektedir. Kağıt üzerinde basit, ancak ekstra adımlar biraz uzun sürebiliyor. Bu süreç biraz sıkıntılı olabiliyor. Şöyle bir düşünün – bir web geliştiricisinden sizin için bir hesap açmasını isterseniz, gelecekteki doğrulama için artık telefon numaralarına bağımlı olursunuz.

Doğrulandıktan ve ödeme ayrıntılarımı girdikten sonra, daha fazla doğrulamanın yapılması gerektiği söyleniyor. Kredi kartı hesabınızdan küçük bir ödeme yapıyor. Sonrasında kayıt işlemimi tamamlanmaktadır.

Etki Alanınızı Bağlama ve WordPress Kurulumu

Etki alanınızı SiteGround’dan satın alırsanız, hemen barındırma hesabınıza bağlanacaktır. SiteGround, etki alanına bağlanmayı çok kolaylaştırdı – ad sunucuları, kaydolduktan hemen sonra ana kontrol panelinde hazırdır. SiteGround’un Uygulama Yöneticisinin harika bir tek tıklamayla otomatik kurulum aracı olduğunu kanıtlamasıyla WordPress’i yüklemek de aynı derecede kolaydır.

SSL sertifikalarının yüklenmesinden yedeklerin geri yüklenmesine kadar, barındırmanızın daha fazla yönetimi, aynı harika arayüz aracılığıyla yapılabilir. Güvenlik, Hız ve WordPress gibi net sekme adlarıyla, bu bebeği bir profesyonel gibi kısa sürede pilot olarak kullanmayı öğrenebileceksiniz.

Yeni başlayanlar için bir başka harika araç da SiteGround’un tescilli WordPress Başlangıç ​​eklentisidir ve siteniz için bir tema seçme ve her şeyi kurma sürecinde size yol gösterebilir. Yoast SEO, Jetpack, WPForms ve daha fazlası gibi tanınmış WordPress eklentilerinin bir koleksiyonunu içerir.

Performans

SiteGround’un Çalışma Süresi Harika, Ancak Eskisi Kadar Hızlı Değil. Site ziyaretçileriniz, barındırma özellikleriniz veya kullanım kolaylığınızla ilgilenmez. Tüm ziyaretçilerinizin gerçekten önemsediği şey, web sitenizin her zaman bir anda yüklenmesidir. Bunlar ciddi talepler ama aynı zamanda rakipleriniz için de geçerli. Hanginiz daha iyi iş yaparsa, ziyaretçilerin kalbini kazanacaktır.

SiteGround kısa süre önce Google Cloud Platform’u kullanmaya başladığından, şimdi ABD, İngiltere, Hollanda, Almanya, Asya ve Avustralya’da veri merkezi konumları sağlıyor. Bu veri merkezleri çevre dostudur ve bu her zaman güzeldir.

Bununla birlikte, Premium fiyatlandırmasıyla SiteGround’un neredeyse diğer tüm ana bilgisayarlardan daha iyi performans göstermesini görebiliyoruz. GTmetrix yükleme süreleri harika değil. SiteGround ayrıca en hızlı kaydedilen süresi olan 1.4s ile en son gelir ve kaydedilen en düşük hız olan 2.5s, gibi bir sonuç da çıkar. Çalışma süresi elbette harika. Web sitemin yükleme hızlarını ölçmek için GTmetrix aracını kullanabilirsiniz. GTmetrix’in birçok küresel konumu var bir çok yerde veri merkezleri bulundurmaktadır.

Destek

SiteGround’un destek ekibi harika. Yardımsever, profesyonel, bilgili ve yardımcı olmaktan mutluluk duyarlar. Destek hizmetinin canlı sohbet, telefon ve biletler aracılığıyla 24/7 kullanılabilir olduğu duyurulur. Ayrıca bir satış sohbeti seçeneği de var. Satış öncesi bazı soruları sormak için bir e-posta adresi olmasa da ulaşma imkanları bulunuyor.

Her sitede olduğu gibi Sağ alt köşede normal bir canlı sohbet düğmesine sahip olmak yerine, SiteGround’un bir yardım merkezi vardır. Yardım merkezine gitmeli ve cep telefonu sağlayıcınızla iletişim kurmaya çalışarak bilgi almalısınız. Temsilci için ortalama bekleme süresi 30 dakika tam olarak hızlı olmasalar da yardımcılar.

Fiyatlandırma

SiteGround Gerçekten Pahalı Olabilir. Genelde insanların şikayet ettiği konuda bunun üzerine. Ama kesinlikle fiyatına değiyor. Görkemli günlerinde bile, fiyatlandırma her zaman SiteGround’un zayıf noktasıydı. Uzun vadeli sözleşmeleri çoğu rakibinden daha pahalı olmakla kalmıyor, aynı zamanda yenileme fiyatları da ilklerinden üç kat daha yüksek.

Bu, SiteGround’u Kinsta ve Liquid Web gibi gerçek premium hizmetlerle eşit olarak bugün mevcut olan en pahalı barındırma seçeneklerinden biri yapar.

Size teknik detaylar vermek gerekirse, olası ödeme süreleri 12, 24 ve 36 aydır. Bir aylık bir “deneme” var. Birkaç aylık barındırma değerine eşit ekstra kurulum ücreti ödeyebilirsiniz. İlk aydan sonra kullanmaya devam etmeye karar verirseniz, 12 aylığına kaydolmanız gerekir.

30 günlük para iade garantisi dahilinde barındırma işlemini tamamen iptal etmenize izin veriyor.

Yorum yapın

Hosting Barındırma

  • En İyi Hosting Siteleri
  • Ücretsiz Hosting Sorgula
  •  2020 Yılı Pazar Payı
  • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
  • Şirket profilinizi düzenleyin
  • Hosting Firması Görüşleri
  • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

  • Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul