Wp Engine

Bu Site İçin Değerlendirme Yapılmadı
Wp Engine Kullanıcı Değerlendirmesi
7.8
Güvenilirlik
78%
Fiyatlandırma
74%
Özellikler
76%
Kullanım Kolaylığı
78%
Destek
82%

WP Engine

WP Engine 2010 yılında kurulan hepimizin aşina olduğu WordPress’in hosting firmasıdır. WordPress yapacağınız sitelerde ilk tercihiniz olmaktadır. Bu sisteme ait hosting firmasının incelemesini yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Genel Bakış

WP Engine’in kurucuları, bir barındırma hizmetinden fazlasını sağlamak için yola çıktılar – hem performans hem de hız açısından rekabet edecek birinci sınıf yönetilen WordPress barındırma platformu oluşturmak istediler.

WP Engine, yönetilen WordPress barındırma pazarında sıkı bir rekabetle karşı karşıya kalsa da, şirketler, pazarlamacılar ve geliştiriciler arasında şirketin tanınmasını sağlayan mükemmel özellikleri nedeniyle önde kalmayı başardılar.

Yenilikçi teknolojisi ile WP Engine, WordPress siteniz için birinci sınıf güvenliği, etkileyici şekilde hızlı yükleme sürelerini, günlük yedeklemeleri ve WordPress eklentilerinin otomatik güncellemesini garanti eder. Bazı özel WP Engine özellikleri, sitenizin bir test kopyasını otomatik olarak oluşturmanıza, sürüm kontrolüne ve kurulumların ücretsiz planlardan ücretli planlara sorunsuz bir şekilde aktarılmasına olanak sağlayan aşamalamayı içerir.

WP Engine için açıkça çok şey olsa da, e-posta ve alan adı kaydı eksikliği biraz üzücü. Hem alan adı hem de e-posta için, sırasıyla bir üçüncü taraf URL kayıt şirketi ve e-posta servis sağlayıcısı kullanmanız gerekir. Bu biraz maaliyeti arttırsa da kötü bir durum olduğu söylenemez.

Genel olarak, WP Engine’in premium fiyatlandırması, giriş düzeyinde bile, WordPress’te yeni olanlar için biraz can sıkıcı olabilir. Bununla birlikte, WordPress’e aşina olan herhangi bir kullanıcı, WP Engine’in sunduğu yüksek düzeyde yönetilen platformdan mutlaka etkilenecektir.

Özellikleri

Web Sitesi Güvenliği: WP Engine’in güvenlik özellikleri, bu platformu gerçekten farklı kılan şeyler arasındadır. E-Ticaret işletmeleri özellikle  (SSL) sertifikasının kullanılabilirliğini takdir edeceklerdir. SSL, müşterilerinizin verilerinin güvenliğini garanti eder. Güvenlik taahhüdünün bir parçası olarak WP Engine, güvenlik duvarlarını sürekli olarak günceller ve günlük olarak kötü amaçlı yazılım taramaları gerçekleştirir.

EverCache Teknolojisi: Hız ve geliştirilmiş performans, WP Engine’in en büyük satış noktaları arasındadır. EverCache Teknolojisi, önbelleğe alma eklentileriyle uğraşmanın telaşını ortadan kaldırır ve bunun yerine sayfayı ve veritabanı önbelleğini otomatik olarak halleder. CDN (İçerik Dağıtım Ağı) ve RAM içi önbelleğe alma, statik içeriğin etkileyici şekilde hızlı bir şekilde teslim edilmesini sağlar.

Geliştirme Araçları: WP Engine’in sunduğu geliştirme araçları kesinlikle bir pazar ölçütüdür. Özellikle, tek tıklamayla geliştirme alanı, WP Engine’i WordPress barındırma sektöründe açık bir kazanan yapar. Geçmişte, kullanıcıların sitelerini yayına almadan önce denemelerine izin veren bir geliştirme alanının olmaması, WordPress’in verimliliğini tehlikeye atıyordu. WP Engine’in tek tıklamalı evreleme alanı bu sorunu tamamen ortadan kaldırır. Sürüm kontrolü ve tek tıklamayla geri yükleme seçenekleri, WP Engine’in etkileyici geliştirme özelliklerine katkıda bulunur.

Kullanım

WP Engine’in büyük ölçüde geliştirici odaklı olduğunu söyleyebiliriz. Yeni başlayan kullanıcı, uzun bir öğrenme süresi yaşayacaktır. Bununla birlikte, başlamanıza yardımcı olabilecek kontrol listeleri ve sağlam bir bilgi tabanı da dahil olmak üzere çok sayıda bilgi vardır ve ilerledikçe her türlü sorunu giderebilirsiniz.

WordPress’e aşina iseniz, WP Engine’in arayüzünde gezinmenin kolay olduğunu siz de göreceksiniz. Kontrol paneli özellikle duyarlıdır ve diğer barındırma sağlayıcılarıyla biraz güçlük oluşturduğu yerlerde işleri hızlı bir şekilde halletmeyi kolaylaştırır. WP Engine, başlatma sürecini olabildiğince sorunsuz hale getirmenin yanı sıra, tüm süreci otomatikleştiren geçiş eklentisi ile önceden var olan WordPress web sitenizi sunucularına kolayca taşımanıza olanak tanır.

Destek

Birinci sınıf bir servis sağlayıcı olarak, WP Engine, güvenilir destek sağlamak için açıkça çok çaba sarf etmektedir. Kullanıcılar, WP Engine web sitesindeki kapsamlı belgeleri inceleyerek platform hakkında daha fazla bilgi edinebilir. İlk web sitenizi kurmaktan barındırma hesabınızı yönetmeye kadar, sizi hazırlayıp çalıştıracak hiç bir sıkıntı yoktur.

Hem yeni başlayanlar hem de deneyimli kullanıcılar, WP Engine’in sağlam bilgi tabanından kesinlikle faydalanabilir.

Destek ekibine e-posta ticket oluşturması, canlı sohbet veya telefon yoluyla ulaşabilirliği hep açıktır. E-posta ile ticket desteği 7/24 sunulurken, ücretsiz bir numara üzerinden telefon desteği 09: 00-18: 00 saatleri arasında mevcuttur. Acil desteğe ihtiyacınız varsa, canlı sohbet Merkezi Saat ile 06:00 – 20:00 saatleri arasında mevcuttur. Siz de telefon ile iletişim kurabilirsiniz. WP Engine’ın destek ekibi hem telefon hem de e-mail kanallı yollarda çok iyidir.

Fiyatlandırma

WP Engine kullanıcıları, kullanıcının ihtiyaçlarına bağlı olarak dört barındırma planından birini seçebilir. Bu planlar arasında Başlangıç, Büyüme, Ölçek ve Özel planlar bulunur. Bunlar arasında dilediğinizi seçebilirsiniz.

Giriş düzeyinde, bir blog veya küçük bir web sitesi kurmak için uygun Başlangıç ​​planı vardır. Bu plan size üç ortam, ayda 25.000 ziyaretçiye kadar destek ve 50 GB bant genişliğine sahip bir web sitesi sağlar. Ek ücret ödemeden, CDN ve SSL, ücretsiz sorunsuz geçiş ve sayfa performansı raporları da alırsınız. Böylelikle sıkı analizler elde edebilirsiniz.

Büyüme planı, büyüyen bir işletme sağlar ve site başına 3 ortam, 200 GB bant genişliği, ayda 100 bin ziyaret için destek ve Başlangıç ​​planındaki tüm özelliklere sahip 5 site için idealdir.

Ölçek planı, işinizi büyütmek için daha yüksek kapasite arıyorsanız en iyisidir. Bu plan size site başına en fazla 15 site ve 3 ortam sağlar, ayda 400.000 ziyaret desteği, 400 GB bant genişliği ve büyüme planındaki diğer tüm özellikler içerisinde barındırılır.

Son olarak, WP Engine’in “görev açısından kritik web siteleri” için uygun olarak tanımladığı Özel plan. Büyük işletmeler, özel ortamdan, yüksek performans ve kullanılabilirlikten, yüksek düzeyde yönetilen işe alımdan ve öncelikli destekten faydalanacaktır.

Bu planların her birinin cömert bir 60 günlük para iade garantisi vardır. Bu da çok iyi bir tekliftir. Para iadesini 60 gün içerisinde sağlayıp hesabınızı iptal edebilirsiniz.

Yorum yapın

Hosting Barındırma

  • En İyi Hosting Siteleri
  • Ücretsiz Hosting Sorgula
  •  2020 Yılı Pazar Payı
  • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
  • Şirket profilinizi düzenleyin
  • Hosting Firması Görüşleri
  • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

  • Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul