Bayi Barındırma

Bayi barındırma hesap sahibinin tahsis edilen sabit disk alanını ve bant genişliğini üçüncü şahıslar adına web sitelerini barındırmak için kullanabildiği web barındırma biçimidir. Bayi hesabına sabit disk alanının ve bant genişliğinin belirli bir kısmı tahsis edilir. Bayi, bir barındırma şirketinden özel bir sunucu kiralayabilir veya paylaşılan barındırma hizmetlerini yeniden satabilir. Bu durumda web barındırma şirketinden sunucu kiralamadan kendi müşterilerine belirli bir miktarda disk alanı ve bant genişliği ticareti sağlanır.

En İyi Hosting Firmaları
Sıra Marka Hosting Firmaları Puan İncele Giriş
1 Godaddy 7.8/10
İncele Giriş Yap

Bayi barındırma aynı zamanda web barındırma girişimcileri için şirket kurmanın ucuz bir yoludur. Çoğu bayi hizmeti planı, bayilerin kendi hizmet planlarını oluşturmalarına ve kendi fiyatlandırma yapılarını seçmelerine olanak tanır. Çoğu durumda bayiler, özelleştirilmiş kontrol panelleri ve sunucular aracılığıyla kendi markalarını oluşturabilirler.

Bayi barındırmayı, bir toptancı ve perakendeci arasındaki ilişki olarak düşünebiliriz. Web barındırma şirketi (toptancı) sunucularında satıcılara (perakendeciler) yer kiralar. Bayi, kiraladığı alanı istedikleri kadar bant genişliği, disk alanı ve fiyat karşılığında dağıtabilir ve fiyatlandırabilir.

Web barındırmanın teknik yönleri hakkında kapsamlı bilgi gerektirmez. Veri merkezi operatörü genellikle ağ altyapısının ve donanımının bakımından sorumludur ve özel sahip, sunucuyu yapılandırır, korur ve günceller. Bir bayi, kendi müşteri tabanıyla arabirim oluşturmaktan sorumludur, ancak tüm donanım, yazılım ve bağlantı sorunları genellikle bayi planının satın alındığı sunucu sağlayıcısına iletilir. Oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

Servisin içerisinde bir müşteri yönetimi, faturalandırma ve destek çözümü bulunur. Web sitesinin faturalandırma formunu güvence altına almak için bir etki alanına SSL seçeneği vardır. SSL bayi hesabı bulunur.

Bayi Barındırma firmaları kullanıcılarına üst düzey bir esneklik sağlamak üzere kurulmuştur. Bu yüzden tek bir işletim sistemi üzerinden değil bir çok farklı işletim sistemi üzerinden yapılandırılır. Bu sayede hangisini seçeceği tamamen müşterinin özgürlüğündedir. Bayi barındıran bu şirketler bayinin işini kolaylaştıracak her seçeneği belirler. Tek bayi paketi üzerinde bir çok farklı sunucu olur. Aslında bulut barındırma’ya çok benzemektedir. Bu sistemin en önemli avantajlarından biri kendi paketini özgürce seçebilmendir. Firmalar kullanıcılarına son derece gelişmiş bir panel sundukları için ileri bir profesyonellik gerekmez. Kullanıcı destekleri sayesinde siz de kolaylıkla işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. SSD alt yapısı kullanılır. Bu da hız konusunda size avantaj sağlar.

Gelişmiş Panel: Her şeyi tek bir kontrol panelinden yönetebilirsiniz. . Komut dosyası yükleyicisini kullanarak İçerik Yönetim Sistemlerini WordPress gibi hızla kurun. Kendi özel ad sunucularınızı oluşturabilirsiniz. Yoğun trafiğe dayanmak için ölçülmemiş bant genişliği elde edebilirsiniz. Sınırsız etki alanı / alt etki alanı ekleyin ve müşterilerinizi yerleşik güvenlik duvarları ve anti-virüs yazılımı ile koruyabilirsiniz.

Markalaşma yolunda Bayi barındırma önemli bir yer tutmaktadır. İşletmeleriniz için atacağınız bu adım sizleri daha kurumsal noktaya getirir. Sizler için en iyi hosting firmalarını araştırarak incelememize ekledik.

Hosting Barındırma

  • En İyi Hosting Siteleri
  • Ücretsiz Hosting Sorgula
  •  2020 Yılı Pazar Payı
  • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
  • Şirket profilinizi düzenleyin
  • Hosting Firması Görüşleri
  • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

  • Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul