E-posta Barındırma

E-posta barındırma hizmeti, e-posta sunucularını çalıştıran bir İnternet barındırma hizmetidir. E-Mail Hosting olarak sıkça bilinen bu hizmeti farklı firmalardan edinebilirsiniz.

Özellikleri

E-posta barındırma hizmetleri genellikle reklam destekli ücretsiz e-posta veya ücretsiz web postasının aksine premium e-posta sunar. Bu nedenle, e-mail barındırma hizmetleri, web posta siteleri gibi tipik son kullanıcı e-posta sağlayıcılarından farklıdır. Çoğunlukla talepkar e-posta kullanıcılarına ve küçük, orta ölçekli işletmelere hitap eder. Daha büyük kuruluşlar genellikle Microsoft Exchange Server, IceWarp veya Postfix gibi yazılımları kullanarak kendi ekipmanlarında kendi e-mail barındırma hizmetlerini çalıştırırlar. Barındırma sağlayıcıları, belirli bir alan adı kullanmanın e-posta gönderenleri tanımladığı ve nitelendirdiği anlamını iletmek için alan sahibinin uygulamak istediği herhangi bir e-posta kimlik doğrulama şemasını kullanır.

Türler

Çeşitli email barındırma hizmetleri vardır. Bunlar, kullanılabilir depolama alanına, posta kutularının konumuna ve işlevselliğe göre değişir.

Çeşitli barındırma sağlayıcıları bu hizmeti iki model aracılığıyla sunar. Geleneksel bir e-mail barındırma veya posta kutusu başına barındırma. Geleneksel e-mail barındırma, belirli sayıda posta kutusu için belirli bir miktar ücret alırken, posta kutusu başına model, gereken posta kutusu başına ücret alır.

Bunlar şunları içerir:

Gmail, Yahoo gibi kamuya açık bir alan kullanan Ücretsiz E-posta Hizmetleri; bireysel ve kişisel kullanım için daha uygundur.

Paylaşılan Barındırma E-posta Hizmetleri, bir sunucuda barındırılan büyük posta kutusudur. Paylaşılan barındırma e-posta hizmetindeki kişiler, aynı sunucuda barındırıldıkları için IP adreslerini paylaşır.

Bulut E-posta Hizmetleri, küçük şirketler ve KOBİ’ler için uygundur. Bu posta kutuları, bir bulut hizmet sağlayıcısı kullanılarak harici olarak barındırılır. Bunlara örnek olarak Gsuite by Gmail ve Microsoft Exchange Emails verilebilir.

Kurumsal E-posta Çözümleri, KOBİ’ler ve çok sayıda posta kutusu barındıran büyük şirketler için uygundur. Bazı durumlarda, bunlar tesislerdeki özel sunucularda bulunur. Çoğu e-posta barındırma sağlayıcısı, özel özel e-posta platformlarında barındırılan gelişmiş premium e-posta çözümleri sunar. Bu nedenle, farklı e-mail barındırma sağlayıcılarının teknolojisi ve teklifleri, farklı ihtiyaçlara göre değişebilir. Çoğu web barındırma şirketi tarafından sunulan e-posta, genellikle Horde, RoundCube veya SquirrelMail gibi açık kaynaklı web posta uygulamalarına dayalı daha temel standartlaştırılmış POP3 tabanlı e-posta ve web postasıdır. Hemen hemen tüm web barındırma sağlayıcıları standart e-posta hosting hizmeti sunar.

Hosting Barındırma

  • En İyi Hosting Siteleri
  • Ücretsiz Hosting Sorgula
  •  2020 Yılı Pazar Payı
  • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
  • Şirket profilinizi düzenleyin
  • Hosting Firması Görüşleri
  • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

  • Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul