CDN Hizmetleri

CDN Hizmetleri anlam olarak Content Delivery Network yani içerik dağıtım ağı olarak geçer. CDN teknik olarak sitedeki tüm verilerin bir CDN sunucusundan verilerek web sitesinin hızının artmasını sağlamaktır. Bu hizmeti aldığınızda servis sağlayıcıları kendi sunucularına alır verileri. Böylelikle en yakın CDN sunucundan çok daha hızlı bir şekilde iletim sağlanır. Bu iletilen veriler genellikle ses, resim ve videoları kapamaktadır. Bundan dolayı da web sitelerinizin açılma hızları artmaktadır.

En İyi Hosting Firmaları
Sıra Marka Hosting Firmaları Puan İncele Giriş
1 Cloudways 7.8/10
İncele Giriş Yap

Uluslararası ziyaretçilere sahip web siteye sahipseniz size en yakın CDN ağlarını kullanmanız gerekmektedir. Bu şekilde CDN Hizmetleri alarak size en yakın sunucularda verileriniz barınır. Bu da web sitenizin performansına etki eder. Bu servis içerisinde veriler optimize edilerek son kullanıcıya ulaşmaktadır. İçerikler en yakın lokasyonda ki CDN sunucularından gönderilir.

Bir içerik dağıtım ağı internet içeriğinin hızlı bir şekilde teslim edilmesini sağlamak için birlikte çalışan, coğrafi olarak dağıtılmış bir sunucu grubunu ifade eder. En yakın lokasyondan bu işlemler sağlanır. CDN Hizmetlerinde internet içeriğinin yüklenmesi için gereken varlıkların hızlı aktarımına izin verilir. CDN hizmetlerinin popülaritesi artmaya devam etmektedir. Bildiğiniz tüm büyük şirketler bu sistemi kullanmaktadır.

CDN kurulumuyla web sitelerinizi hızlandırabilirsiniz. Böylelikle müşteri sayınıza da etki eder. Hızlı açılan bir web sitesi her zaman siz ve müşterileriniz için olumlu bir dönüş sağlatır. Böylelikle rakiplerinizden bir adım öne çıkarsınız.

CDN kullanımı sitenizin hızını arttırır. Özellikle ziyaretçi trafiğiniz yurtdışından geliyorsa bu çok önemli etki göstermektedir. Sitenizin arama motoru optimizasyonuna da otomatik olarak etki eder. Bunu kullanmak için DNSleri de CDN servisi üzerinden almanız gerekir. CDN Hizmetleri sayesinde sitenize yapılan saldırılardan da bu servis muhattap olduğu için etkilenmezsiniz. Güvenlik yönünden oldukça etkilidir.

Siz de CDN servislerine kayıt olarak sabit dosyalarınızı bu sunucu üzerinden sunabilirsniz. IP adresiniz üzerinden bağlantılar ve kurumlar sağlanır. CDN üzerinden bir avantaj da ücretsiz olarak SSL sertifikası sağlanmasıdır. Güvenli bir koruma sağlanır. Bu tutulan veriler içerisinde sitenin tüm javascript, css ve resim gibi içerikleri bulunuyor. Bu şekilde sunucunuza istek gitmeden CDN servisi kullanılıyor. Bazı önemli özellikleri:

 • Ddos Saldırılarını engelleme : Bir çok siteden sitenize yapılan saldırılara karşı CDN Hizmetleri sitenizi güvenli tutar.
 • IP Koruması: Özel IP adresiniz sayesinde siteler yönlenir. Bu sayede yine saldırılara karşı siteniz koruma altına alınır. Tek tek tüm herşey analiz edilir. Siteniz de yer alan şifreler ile alakalı da yine koruma sağlanmaktadır. Özel bir IP adres sunucunuz bulunur.
 • Spam Engelleme: Siteniz üzerinde yapılan spamlara karşı yine engellemeler sağlanır. Böylelikle bot hesaplara karşı da koruma sağlanır. Ayrıca yine spam mail engelleme koruması vardır.
 • Web Ziyaretçi Arma: Trafik genişliğinize karşı stabil bir çalışma sağlanır. Sitenizin açılış hızı artar.
 • Analiz: CDN Hizmetlerinin yine en sevilen yönlerinden biri sisteminiz üzerinde yapılan her hareket detaylı bir şekilde analiz edilir. Size rapor sunulur. Bu da sitenizin geliştirilmesinde önemli bir yer tutmaktadır.

Hosting Barındırma

 • En İyi Hosting Siteleri
 • Ücretsiz Hosting Sorgula
 •  2020 Yılı Pazar Payı
 • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
 • Şirket profilinizi düzenleyin
 • Hosting Firması Görüşleri
 • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

 • Facebook
 • Twitter
 • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul