E-Ticaret Barındırma

E-Ticaret Barındırma elektronik ticaret web sitesini sunmak için kullanılan bir tür web sitesi barındırma platformunu tanımlamak için kullanılmaktadır. Ticari bir web sitesini yönetmek ve çalıştırmak için bir dizi özellik ve işlev açısından standart Web barındırmadan farklıdır. Buna SSL, veritabanı desteği, alışveriş sepeti yazılımı, ödeme işleme hizmetleri ve ek e-ticaret yazılımı gibi güvenlik girişimleri de dahildir. Bu web barındırma, temel olarak girişimcilere ve işletmelere bir e-ticaret işi kurmaları, yönetmeleri ve yürütmeleri için gereken tüm araçları ve hizmetleri sağlamak için tasarlanmıştır.

E-ticaret barındırma, birçok Web barındırma hizmeti sağlayıcısı tarafından sunulan bir seçenektir. İşlevselliği sağlamanın yanı sıra, web sitenizi barındırmak için Web alanı (bir Web sunucusu), bir e-posta sunucusu veya e-posta desteği, teknik destek ve işletmeler için diğer standart Web barındırma özelliklerini de kapsamaktadır.

E-ticaret barındırma, bir şirketin diğer şirketlere ürünlerini ve hizmetlerini Web’de satmak için ihtiyaç duydukları her şeyi sağladıkları bir işletmedir. Bu hizmet içerisinde Web sunucusu dahil, satış siparişlerini kabul etmek, işlemek ve onaylamak için gereken tüm işlemler vardır. İçeriğinde genellikle, sanal vitrinler veya çevrimiçi kataloglar oluşturmak için şablonlar sağlamayı, özelleştirilmiş elektronik “alışveriş sepetleri” için yazılım sağlamayı, müşteri siparişlerini alıp doldurmayı, güvenli kredi kartı satın alma düzenlemelerini ve envanteri izleme ve yönetme gibi araçları da içerir.

Tipik olarak şu şekilde çalışır: Bir şirket, bilgisayar sunucusunda barındırma alanı satın almak için bir e-ticaret barındırma sağlayıcısıyla sözleşme yapar. Bu alan, çevrimiçi siparişleri işlemek için herhangi bir bilgisayar yazılımı ile birlikte genellikle aylık olarak faturalandırılır. Bilgisayar sunucusu diğer müşterilerle paylaşılabilir. Önemli miktarda trafik bekleyen şirketler söz konusu olduğunda, yalnızca bir müşteriye tahsis edilebilir.

Güvenli ödeme süreçlerini sağlamak için, bu sağlayıcılar genellikle Visa, MasterCard, Troy gibi kredi kartı işlemlerini işlemek için oluşturulmuş banka hesapları olan İnternet ticaret hesaplarının kurulmasına yardımcı olur. Bazı barındırma sağlayıcıları, bir şirketin alan adını paketin bir parçası olarak kaydeder. Firmalar müşterileri için ticari bir Web sitesi oluşturmanın ve sürdürmenin tüm teknik yönlerini geleneksel olarak yönetir. Daha küçük şirketler için bu, kendi e-ticaret sitelerini kendileri kurmaktan ve yönetmekten daha düşük maliyetlidir.

Hosting Barındırma

  • En İyi Hosting Siteleri
  • Ücretsiz Hosting Sorgula
  •  2020 Yılı Pazar Payı
  • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
  • Şirket profilinizi düzenleyin
  • Hosting Firması Görüşleri
  • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

  • Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul