SSL Hizmetleri

SSL Hizmetleri yani Türkçesi Güvenli Yuva Katmanı olarak adlandırılmaktadır. Önceden adı TLS (Taşıma Katmanı Güvenliği) olan , ağa bağlı bilgisayarlar arasında kimliği doğrulanmış ve şifrelenmiş bağlantılar kurmak için kullanılan protokollerdir. SSL protokolü 1999 yılında TLS 1.0 sürümüyle birlikte kullanımdan kaldırılmış olsa da, bu ilgili teknolojilere “SSL” veya “SSL / TLS” olarak atıfta bulunmak hala yaygındır. En güncel sürüm, 2018 yılında yayınlanmıştır.

SSL / TLS, web siteleri ve şirketler gibi kimliklerini, dijital belgeler aracılığıyla şifreleyip bağlayarak çalışır. Her anahtar çifti bir özel anahtar ve bir genel anahtardan oluşur. Özel anahtar güvende tutulur ve genel anahtar bir sertifika aracılığıyla geniş çapta dağıtılabilir.

Bir çiftteki özel ve genel anahtarlar arasındaki özel matematiksel ilişki, yalnızca özel anahtarla şifresi çözülebilen bir mesajı şifrelemek için genel anahtarın kullanılmasının mümkün olduğu anlamına gelir. Ayrıca, özel anahtarın sahibi onu diğer dijital belgeleri (web sayfaları gibi) imzalamak için kullanabilir. Genel anahtara sahip olan herkes bu imzayı doğrulayabilir.

SSL / TLS sertifikasının kendisi, SSL.com gibi genel olarak güvenilen bir sertifika yetkilisi (CA) tarafından imzalanmışsa, sertifikaya web tarayıcıları ve işletim sistemleri gibi istemci yazılımları tarafından dolaylı olarak güvenilecektir. SSL Hizmetleri web siteler için olmazsa olmazdır.

SSL internet üzerinden şifrelenmiş ve kimliği doğrulanmış bir iletişim oturumunda  genel olarak güvenilen bir sertifika ile kullanılabilir. Bugün bilindiği şekliyle güvenli elektronik ticaretin temelidir. SSL Hizmetleri alarak güvenilir hizmet verebilirsiniz. Bunun için sizlere en iyi firmaları sağlamaktayız.

SSL’in en yaygın ve en iyi bilinen kullanımı, HTTPS protokolü aracılığıyla güvenli bir web taramadır. Düzgün yapılandırılmış bir genel HTTPS web sitesi, genel olarak güvenilen bir CA tarafından imzalanmış sertifika içerir. HTTPS web sitesini ziyaret eden kullanıcılar şunlardan emin olabilir:

 • Özgünlük
 • Bütünlük
 • Şifreleme.

Bu özellikler nedeniyle, SSL / TLS ve HTTPS, kullanıcıların kredi kartı numaraları, sosyal güvenlik numaraları ve oturum açma kimlik bilgileri gibi gizli bilgileri internet üzerinden güvenli bir şekilde aktarmalarına ve gönderdikleri web sitesinin gerçek olduğundan emin olmalarına olanak tanır. Güvenli olmayan bir HTTP web sitesinde, bu veriler düz metin olarak gönderilir ve veri akışına erişimi olan herhangi bir dinleyici tarafından kolayca erişilebilir. Ayrıca, bu korumasız web sitelerinin kullanıcıları, ziyaret ettikleri web sitesinin iddia ettiği gibi olduğuna dair güvenilir bir üçüncü taraf güvencesine sahip değildir. Bu yüzden de SSL Hizmetleri mutlaka bu alışveriş siteleri başta olmak üzere web dünyasında kullanılması elzem bir araçtır. Ziyaret ettiğiniz bir web sitesinin güvenilir bir SSL / TLS sertifikasıyla korunduğundan emin olmak için tarayıcınızın adres çubuğunda göstergelere bakabilirsiniz.

Hosting Barındırma

 • En İyi Hosting Siteleri
 • Ücretsiz Hosting Sorgula
 •  2020 Yılı Pazar Payı
 • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
 • Şirket profilinizi düzenleyin
 • Hosting Firması Görüşleri
 • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

 • Facebook
 • Twitter
 • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul