Joomla Barındırma

Joomla Barındırma Joomla’nın sağladığı bir hizmettir. Open Source Matters, Inc. tarafından geliştirilen, web içeriğinizi yayınlamak için ücretsiz ve açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir. Model ve görünümü denetleyici web uygulaması üzerine kurulmuştur.

Joomla PHP ile yazılmıştır, nesne yönelimli programlama tekniklerini ve yazılım tasarım modellerini kullanır, verileri bir MySQL veritabanında depolar. Joomla, sayfa önbelleğe alma, RSS beslemeleri, bloglar, arama ve dilin uluslararası hale getirilmesi için destek gibi özellikler içermektedir.

Joomla web sitesinde 6.000’den fazla uzantı mevcuttur.  WordPress ve Shopify’dan sonra İnternette en çok kullanılan üçüncü açık kaynaklı CMS olduğu bililiniyor.

Joomla barındırma ile geniş içerik yönetimi vardır. Bu sistem bir şablon işlemci kullanan web şablon sistemine sahiptir. Mimarisi, statik olmayan URI’ler için tüm istekleri PHP aracılığıyla yönlendiren, URI’yi ayrıştıran ve hedef sayfayı tanımlayan bir ön denetleyicidir. Bu, daha fazla insan tarafından okunabilir kalıcı bağlantı desteği sağlar. Denetleyici hem ön uç, hem de genel görünüm ve arka uç yönetim arabirimini yönetir. Yönetim arabirimi yönetim ve içerik bilgilerini bir veritabanı içinde depolar ve bir yapılandırma dosyası tutar. Yapılandırma dosyası sunucu, veritabanı ve dosya sistemi arasındaki bağlantıyı sağlar ve web sitesinin bir sunucudan diğerine taşınmasını kolaylaştırır. Arka uç arayüzü, web sitesi operatörlerinin kullanıcıları, menüleri, uzantıları ve web içeriğini yönetmelerine olanak tanır.

Joomla barındırma ile, temel web sitesi oluşturma becerilerine sahip olan ve bir Apache – MySQL – PHP veya benzeri bir yazılım yığını gerektiren kişiler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış sistemi kullanırsınız. Ticari tabanlı web barındırma hizmetleri, Joomla’yı müşterileri için otomatik olarak kurmak için kontrol panelleri içerebilir. Çeşitli AMP sunucularında çalışan yerel barındırılan web uygulamaları oluşturmak için kullanılabilir.

Risk yönetimi, yedekleme ve kurtarma, web sitesi operatörünün sorumluluğundadır. Joomla, çekirdek CMS’de yerleşik web sitesi yedekleme veya kurtarma olanaklarına sahip değildir; üçüncü şahısların yazdığı ürünler mevcuttur, bunların en popüler olanları Akeeba şirketi tarafından geliştirilmiştir.

Diğer yazılım olanakları bir web sitesinin uygulama yelpazesini tartışma forumları, fotoğraf galerileri, e-Ticaret, kullanıcı toplulukları ve çok sayıda diğer web tabanlı uygulamaları içerecek şekilde genişletir.

Joomla Barındırma ile çok gelişmiş içerik yönetimi dışında ücretsiz bir çok tema, Wordpress uyumu gibi imkanlara da sahip olursunuz. Yedekleme sistemleri ve herhangi sorunda sürekli ulaşabileceğiniz bir yardım merkezi ile hosting hizmetleri için kullanabileceğiniz bir alandır.

Hosting Barındırma

  • En İyi Hosting Siteleri
  • Ücretsiz Hosting Sorgula
  •  2020 Yılı Pazar Payı
  • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
  • Şirket profilinizi düzenleyin
  • Hosting Firması Görüşleri
  • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

  • Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul