Paylaşımlı Barındırma

Paylaşımlı barındırma hizmeti, birçok web sitesinin bir web sunucusunda bulunduğu bir web barındırma hizmetidir. Sunucu bakımının genel maliyeti birçok müşteriye yayıldığından, bu genellikle barındırma için en ekonomik seçenektir. Paylaşımlı barındırmayı seçerek, web sitesi fiziksel bir sunucuyu bir veya farklı web siteleriyle paylaşacaktır. Paylaşılan barındırma ile, bir sunucu farklı diğer dosyaları depolar ve bunlarla ilgili bilgileri sunmaktan sorumlu olur.

En İyi Hosting Firmaları
Sıra Marka Hosting Firmaları Puan İncele Giriş
1 Namecheap 9.7/10
İncele Giriş Yap
2 Bluehost 8.3/10
İncele Giriş Yap
3 Hostgator 6.4/10
İncele Giriş Yap
4 Hostinger 7.7/10
İncele Giriş Yap
5 Contabo 9.9/10
İncele Giriş Yap

Hizmet birçok kullanıcı tarafından paylaşıldığı için sistem yönetimini içermelidir; Bu, bununla uğraşmak istemeyen kullanıcılar için bir avantajdır, ancak daha fazla kontrol isteyen kullanıcıları güçlendirmek için bir engeldir. Bu yüzden full kontrol için bu hosting seçeneğini seçmeniz pek önerilmez. Genel olarak paylaşımlı barındırma, barındırma sağlayıcısının desteklediğinin dışında kapsamlı yazılım geliştirmeye ihtiyaç duyan kullanıcılar için uygun değildir. Standart bir web sunucusunda olması amaçlanan neredeyse tüm uygulamalar, paylaşılan bir web barındırma hizmeti ile sorunsuz çalışır. Ancak diğer yandan, paylaşılan barındırma, özel sunucu barındırma gibi diğer barındırma türlerinden daha ucuzdur. Paylaşılan barındırmanın genellikle kullanım sınırları vardır ve barındırma sağlayıcıları yerinde kapsamlı güvenilirlik özelliklerine sahip olmalıdır. Paylaşılan barındırma hizmetleri tipik olarak temel web istatistikleri desteği, e-posta ve web posta hizmetleri, otomatik komut dosyası kurulumları, güncellenmiş PHP ve MySQL, aylık abonelikle birlikte temel satış sonrası teknik destek sunar. Ayrıca tipik olarak web tabanlı bir kontrol paneli sistemi kullanır. Büyük hosting şirketlerinin çoğu kendi özel geliştirilmiş kontrol panelini kullanır. Kontrol panelleri ve web arayüzleri tartışmalara neden olabilir, ancak web barındırma şirketleri bazen kontrol paneli sistemlerini kullanma hakkını başkalarına sattığından. Belirli bir kontrol panelinin işlevselliğini yeniden yaratmaya çalışmak yaygındır.

Paylaşımlı barındırma sisteminde sağlayıcı genellikle sunucuların yönetilmesinden, sunucu yazılımlarının yüklenmesinden, güvenlik güncellemelerinden, teknik destek ve hizmetin diğer yönlerinden sorumludur. Çoğu sunucu Linux işletim sistemine ve LAMP yazılım paketine dayanmaktadır. Bazı sağlayıcılar Microsoft Windows tabanlı çözümler sunmaktadır. Her iki işletim sistemi için sunucu tarafı tesisleri benzer işlevselliğe sahiptir.

Dünyada binlerce paylaşımlı barındırma sağlayıcısı vardır. Biz de sizlere sitemizde bunlar ile ilgili incelemelerde bulunduk. Her biri çeşitlilik göstermektedir. Paylaşılan web barındırma pazarının büyük bir kısmı, tıklama başına ödeme amaçlı bazıları ise kar amacı gütmez. Paylaşılan web barındırma sistemine ayrıca kooperatif barındırma da denir.

Bir çok avantajı bulunmaktadır. Bu sahip olabileceğiniz en ucuz barındırma çeşididir. Fiyat olarak seçebileceğiniz en uygun barındırma servisi burada bulunmaktadır. Bir çok barındırma düzeyi bulunmaktadır. Siz de bu barındırma düzeylerinden istediğiniz ile başlayıp zamanla sitelerinizin ihtiyaçlarına göre arttırabilirsiniz. Yine aynı şekilde sitelerinizi kolaylıkla yönebileceğiniz cPanel özelliği bulunur. Küçük bir sermaye ile başlamak isterseniz paylaşımlı barındırma tam da size göre bir başlangıç olur. Başlangıcınızdan sonra zamanla seviyeyi yükseltebilirsiniz. Bu sistemde işin kötü tarafı sunucuyu paylaştığınız sitelerden ötürü spam saldırılarına açık olabilirsiniz.

Hosting Barındırma

  • En İyi Hosting Siteleri
  • Ücretsiz Hosting Sorgula
  •  2020 Yılı Pazar Payı
  • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
  • Şirket profilinizi düzenleyin
  • Hosting Firması Görüşleri
  • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

  • Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul