MySQL Barındırma

MySQL’i kişisel bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza yerel bir MySQL sunucusu olarak kurarsanız, MySQL alıştırması yapmak ve öğrenmek için yeterlidir. Bununla birlikte, MySQL üzerinde diğer geliştiricilerin de dahil olduğu ciddi geliştirme yapmaya başlarsanız, muhtemelen sizin ve ekibinizin internet bağlantısıyla istediğiniz zaman istediğiniz yerden erişebilmeniz için özel bir MySQL barındırma servisine ihtiyacınız vardır.

Çeşitli barındırma planları ile MySQL barındırma sunan birçok barındırma şirketi bulunur. Bir MySQL hosting sağlayıcısı seçerken, bunun MySQL sürümü, MySQL sunucusun çalışma süresi, yedekleme, bant genişliği ve depolama gibi standart özelliklerin ötesinde birkaç ek seçeneği göz önünde bulundurmanız gerekir.

Sınırsız depolama alanına sahip “Sınırsız” MySQL veritabanları. İşlemlerinizi büyütmek ve ücret ödemeden ek MySQL veritabanları oluşturmak için çok önemli bir özelliktir. En uygun olanla ilerlemeden önce çok sayıda barındırma sağlayıcısının hizmetlerini karşılaştırmak için ciddi araştırma yapmanız gerekir. Bu şekilde ihtiyacınız olan MySQL Barındırma servisini daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Veritabanı için müşteri yönetimi araçları bu konuda önemlidir. İyi bir veritabanı yönetim aracına sahip olmak gerekir. Çünkü onu MySQL veritabanı sunucusuyla düzenli olarak etkileşimde bulundurmak için kullanacaksınız. Barındırma sağlayıcısı tarafından sağlanan MySQL istemci yönetimi araçları, DBA ve sıklıkla MySQL ile çalışan geliştiriciler için sezgisel ve kullanımı kolaydır. Çoğu barındırma şirketi, MySQL veritabanı sunucusuyla çalışmak için phpmyadmin yazılımını varsayılan bir araç olarak sunar. Phpmyadmin aracı, sorguyu yürütmek, verileri yedeklemek, verileri karşıya yüklemek vb. özellikler dolmak üzere çeşitli veritabanı görevlerini gerçekleştirmenize olanak tanıyan ücretsiz web tabanlı bir yazılımdır. Bu nedenle bir barındırma sağlayıcısı seçtiğinizde phpmyadmin’in kullanılabilir olduğundan mutlaka emin olun.

MySQL sunucu servisine güvenli bağlantı da bu konuda önemli bir noktadır. Verileriniz hassassa, MySQL sunucunuzla güvenli bir bağlantıya ihtiyacınız vardır. Barındırma sağlayıcınızdan size güvenli bir kabuk (SSH) tüneli sağlamasını isteyin.

Hosting Barındırma

  • En İyi Hosting Siteleri
  • Ücretsiz Hosting Sorgula
  •  2020 Yılı Pazar Payı
  • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
  • Şirket profilinizi düzenleyin
  • Hosting Firması Görüşleri
  • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

  • Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul