Ddos Korumalı Hizmetler

DoS saldırısı İnternet’e bağlı bir ana bilgisayarın hizmetlerini geçici veya süresiz olarak kesintiye uğratarak kullanılamaz hale getirmeye çalışılan bir siber saldırıdır. Bu yüzden DDOS Korumalı Hizmetler oldukça önemli bir durumdur. DoS saldırılarının hedefi genellikle bankalar veya kredi kartı ödeme ağ geçitleri gibi yüksek profilli web sunucularında barındırılan sitelerdir.

Distributed Denial of Service olarak da bilinir. Tüm bu saldırıları bir merkezden verilen komut ile başlatır. Hedef siteye aynı anda binlerce istek gelmesi ile bir yoğunluk oluşur. Bu da siteyi kullanılamaz hale getirir. Eskiden tek kaynaktan yapılan bu saldırılar artık bir çok kaynaktan yapılmaya başlanmıştır. Milyonlarca farklı IP’den saldırı geldiği için IP kısıtlaması hiçbir işe yaramaz. IP engelleme yerine İçerik tespiti ile engellenme sağlanması daha sağlıklıdır. Bu yüzden DDOS Korumalı Hizmetler ile bu işlemleri engelleyebilirsiniz. Böylelikle sitenize yapılan saldırıları da durdurabilirsiniz. Bu işlemler yüksek performanslı sistemlerle sağlanmaktadır.

DOS saldırı engellemesi ile gelen tüm isteklerin protokol içerikleri analiz edilir. İster tek IP’den ister binlerce IP’den gelen istek olsun bu konuda sıkı bir içerik analizi yapılmaktadır. Sunucuların içerisinde zararlı kodla dosya yüklenmesinin önüne geçilir. Bu noktada DDOS Hizmetleri sıkı bir analiz yapar. IP adresleriniz bu hizmetler aracılığıyla gizlenir. Herhangi bir hack girişimine karşı koruma sağlanmaktadır.

Bazı kötü niyetli kişiler admin panellerine ulaşarak şifre deneme yöntemi ile oturum açmaya çalışır. Bunlar içinde bir koruma sistemi geliştirilmiştir. Ayrıca yine zararlı spam ve içerikler için içerik kontrolü sağlanır. Ya da yeni içeriklere kapatılma sağlanır. Bu yöntem ile botlara karşı daha korumalı olursunuz. Spam mailler veya eklentiler gibi tarzlarla sunucunuza sızan zararlı dosyaların çalıştırılması engellenir. Durdurmak için gerekli işlemler sağlanır. Tüm açıklarınızı sıkı analiz edip kapatan DDOS korumalı hizmetler bu iş için vardır.

IP Güvenliği için gerçek ip adresi gizlenir. Bu da her ziyaretçiye farklı ip adresi gösterir. IP adresinize ping atılınmasına engel olunur. Cache ile koruma sitenize hız ve geçici hafıza sağlar. Bu da çoklu isteklerde sunucunuza yük bindirmez. http protokol kuralları ile çok yönlü bir bot engelleme sistemi gelişir. Tüm siteniz analiz edilir. Zararlı tüm istekler iptal edilir. Ayrıca DDOS Korumalı Hizmetler ile akıllı öğrenme sayesinde sonraki benzer saldırılara karşı hazırlıklı olunur. CDN özelliği bu hizmetleri ile sitenizde bulunan tüm veriler (resim, javascript vb) dosyalarda sunucunuza istek gönderilmeden CDN servisi ziyaretçiye gönderilir. Bu da sunucunuza gelen istekleri azaltır. Sitenizi rahatlatır ve daha yüksek performans göstermesine sebep olur.

Hosting Barındırma

  • En İyi Hosting Siteleri
  • Ücretsiz Hosting Sorgula
  •  2020 Yılı Pazar Payı
  • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
  • Şirket profilinizi düzenleyin
  • Hosting Firması Görüşleri
  • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

  • Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul