Bulut Barındırma

Bulut barındırma, yani cloud sistemi bulut kaynakları ile web siteleri çözümüdür. Bu şekilde erişimler sağlanır. Günlük hayatta artık gelişen teknolojiyle birlikte bulutlama teknolojisini sık sık duyar olduk. O yüzden aşina olduğumuz bu terimi anlamak daha kolay olacaktır. Tek bir sunucu yerine sanal ve fiziksel bulut sunucu ağlarında barındırma yaşanır. Bu sayede büyük bir esneklik sağlanmaktadır. Özellikle artan maliyetleri azaltmak için Bulut sistemi oldukça popülerdir. Siz de bu şekilde güvenlik yönünden gelişmiş kendi sisteminizi yönetebilirsiniz. Bu teknoloji yüksek RAM ve kaliteli sunucuları kullanmaktadır. Tüm işlemler sanal sunucularda sağlanır.

Bu sistemde fiziksel sunucular host olarak kullanılmaktadır. Son yıllarda oldukça kitlesi artmıştır. Tercih edilmelerinin başında güvenilirliği bulunmaktadır. Tüm her şey sunucu ağlarında depolandığı için güvenilirlik daha üst seviyedir. Maaliyet konusunda adanmış ve VPS sunucular ile kıyaslarsak çok daha karlı bir hesap çıkartabilirsiniz. Yalnızca kullandığınız kaynaklar için ödeme yaparsınız. Bu da kullan-öde modelidir. Sabit ücretlendirmeler yerine bu planlama bir çok web master için daha çekicidir. Bulut barındırma sisteminde uygulamalarınız tek bir sunucu yerine bulut ağı üzerinde aktiftir. Yaşanacak herhangi bir soruna karşılık her an diğer sunucular görevi devam ettirir. Bu da bulut sisteminde kesintisiz hizmet demektir. Sizlerin gereksinimlerini göre kolaylıkla şekillendirilebilir.

En İyi Hosting Firmaları
Sıra Marka Hosting Firmaları Puan İncele Giriş
1 Cloudways 7.8/10
İncele Giriş Yap
2 Hostgator 6.4/10
İncele Giriş Yap
3 Hostinger 7.7/10
İncele Giriş Yap
4 Siteground 8.0/10
İncele Giriş Yap

Bu hosting türü hemen hemen tüm site türleri için kullanılmaktadır. Bu sistem SQL veritabanlarını da desteklemektedir. Sizlere bu sistemin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Esneklik
 • Özelleştirme
 • Ölçeklendirme
 • Maliyet
 • Güven

Bulut barındırma sisteminin artıları arasında sitenizin zamanla artan ya da ani yükselen trafiklerini karşılayabilecek kapasitesi bulunmaktadır. Özellikle kuruluşlar depolama için bu sistemi kullanmaktadır. Bulut sistemlerini isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre ölçeklendirebilirsiniz. Bu da mutlaka maliyetlerinize yansıyacaktır. Normal barındırma seçeneklerinin yanına sıra bu sistem size büyük bir kolaylık sağlar. Sistemin kendiliğinden sağladığı yüksek güvenlik önlemleri de cabası.

Performans için mutlaka internet bağlantınızın yüksek olması önerilmektedir. Bulut sistemi internet ile paralel şekilde performansını yükseltir. Bu sistemi istediğiniz şekilde yönetip denge kurabilirsiniz. Eğer tercihinizi bulut barındırma’dan yana kullanacaksanız mutlaka iyi bir firma seçmelisiniz. Özellikle teknik destek konusunda kendini kanıtlamış bir firma seçerseniz çok daha iyi çözümler elde edebilirsiniz.

Bulut barındırma sistemlerinin sağladığı bazı özellikler

Önbelleğe Alma: Hız için özel olarak oluşturulmuş önbelleğe alma yapılandırması sayesinde sayfanız bulutta daha hızlı yüklenebilir.

Web sitesi performansı: Sitenizin performansını yönetin ve izleyin bu sayede bilgi toplayın ve tüm önemli ölçümlerinizi takip edin. Bu da her şeye hakimiyetinizi kolaylaştırır.

Bulut kaynak yönetimi: Kaynakları kolayca izleyin. Tüm sahip olduğunuz kontrolün keyfini çıkartın.

Otomatik Yük Devretme: Bir donanım sorunu ortaya çıkarsa, siteniz otomatik olarak başka bir sunucuya geçer. Bu da hizmetlerinizi kesintisiz sağlamaya yardımcı olur.

Veri Yansıtma: Bulut barındırma, güvenliği ve yedekliliği sağlamak için verilerinizin üç yansıtılmış kopyasını birden çok cihaza otomatik olarak dağıtır.

cPanel: Tüm barındırma sistemlerinde olduğu gibi cPanel avantajları saymakla bitmez. Tek bir düğmeyi tıklayarak yeni e-posta hesapları oluşturun, alt alanları yönetin ve çok daha fazlasını yapın.

Hosting Barındırma

 • En İyi Hosting Siteleri
 • Ücretsiz Hosting Sorgula
 •  2020 Yılı Pazar Payı
 • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
 • Şirket profilinizi düzenleyin
 • Hosting Firması Görüşleri
 • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

 • Facebook
 • Twitter
 • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul