Adanmış Sunucu Barındırma

Adanmış sunucu barındırma hizmeti başka kimseyle paylaşılmayan tek bir kişiye ayrılmış sunucu hizmetleridir. Kullanan kişiler bu sistemde sunucular üzerinde tam kontrole sahip olduklarından  dolayı paylaşılan barındırmaya göre daha esnektir. Bu yüzden firmaların barındırma, hosting tercihleri çoğu zaman bu olabiliyor.

Bir de karmaşık yönetilen barındırma gibi bir çeşidi vardır. Karmaşık Yönetilen Barındırma, hem fiziksel özel sunucular, (Hibrit sunucu) hem de sanal sunucular için geçerlidir. Birçok şirket hibrit (fiziksel ve sanal kombinasyon) barındırma çözümlerini seçer. Günümüzde bunun kullanımı oldukça artmıştır.

En İyi Hosting Firmaları
Sıra Marka Hosting Firmaları Puan İncele Giriş
1 Namecheap 9.7/10
İncele Giriş Yap
2 Bluehost 8.3/10
İncele Giriş Yap
3 Godaddy 7.8/10
İncele Giriş Yap
4 Dreamhost 7.7/10
İncele Giriş Yap
5 Hostgator 6.4/10
İncele Giriş Yap
6 Contabo 9.9/10
İncele Giriş Yap

Standart ve karmaşık yönetilen barındırma arasında birçok benzerlik vardır ancak temel fark, altyapı dağıtımının hem artan boyutu hem de karmaşıklığı nedeniyle müşterinin ödediği idari ve mühendislik desteğinin düzeyidir. Sağlayıcı; güvenlik, bellek, depolama dahil olmak üzere yönetimin çoğunu devralmak için devreye girer. Sunucu yönetimi genellikle barındırma şirketi tarafından bir eklenti hizmeti olarak sağlanabilir. Bazı durumlarda, özel bir sunucu daha az ek yük ve daha büyük bir yatırım getirisi sunabilir. Tahsis edilmiş sunucular, veri merkezlerinde barındırılır ve genellikle yedek güç kaynakları sağlar. Ortak yerleşimin aksine, sunucu donanımı sağlayıcıya aittir ve bazı durumlarda işletim sistemleri veya uygulamalar için destek sağlarlar.

Özel bir barındırma hizmeti kullanmak, yüksek performans, güvenlik, e-posta kararlılığı ve kontrolün avantajlarını sunar. Özel barındırmanın nispeten yüksek fiyatı nedeniyle, çoğunlukla büyük hacimde trafik alan web siteleri tarafından kullanılır. Bu yüzden işletmeleriniz için Adanmış sunucu barındırma ideal bir çözüm olmaktadır.

Adanmış sunucu barındırma sağlayıcıları, sağladıkları hizmetlere göre yönetim düzeylerini tanımlar. Buna karşılık, tam olarak yönetilen, sağlayıcıdan sağlayıcıya kendi kendine yönetilebilir. Genellikle buna yükseltmeler, güvenlik yamaları ve hatta bazen arka plan programı güncellemeleri dahil olmak üzere işletim sisteminin idari bakımı dahildir. Farklı yönetim düzeyleri, kullanıcı, etki alanı, arka plan programı yapılandırması ve hatta özel programlama eklemeyi içerebilir.

Adanmış sunucu barındırma sağlayıcıları, aşağıdaki sunucu yönetimli destek türlerini sağlayabilir:

 • Tamamen yönetilen : İzleme, yazılım güncellemeleri, yeniden başlatmalar, güvenlik yamaları ve işletim sistemi yükseltmelerini içerir. Müşteriler tamamen müdahale edemez.
 • Yönetilen : Orta düzeyde yönetim, izleme, güncellemeler ve sınırlı miktarda destek içerir. Müşteriler belirli görevleri yerine getirebilirler.
 • Kendi kendine yönetilen : Düzenli izleme ve biraz bakım içerir. Müşteriler, çoğu işlemi ve görevi özel olarak ayrılmış sunucuda sağlar.
 • Yönetilmeyen : Servis sağlayıcıdan çok az müdahale var veya hiç yok. Müşteriler tüm bakımı, yükseltmeleri, yamaları ve güvenliği sağlar.

Adanmış sunucu çok yüksek trafik alan siteler için en iyi tercihtir. Bu hizmeti sağlayan firmalardan aldığınız takdirde fiziksel sunucular sadece size ait olur. Bu yüzden de yönetilme avantajları oldukça yüksektir. Sizin sitelerinizden başka adanmış sunucuda başka site bulunmaz. Bu da tek başınıza bir yönetim demektir. Esneklik ve güvenlik konusunda da tam kontrol sağlanır. Adanmış sunucu barındırma sayesinde dilediğiniz yazılımı kurabildiğiniz gibi sunucu işlemlerinde yeniden aç kapat yapabilirsiniz. Belki de diğer sunuculara göre fiyat olarak yüksek olabilir ancak işletmeleriniz için en ideal ve güvenli çözümdür. Eğer siz de daha fazla kişiselleştirmeye gitmek istiyorsanız özel adanmış sunucuları seçmelisiniz.

Hosting Barındırma

 • En İyi Hosting Siteleri
 • Ücretsiz Hosting Sorgula
 •  2020 Yılı Pazar Payı
 • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
 • Şirket profilinizi düzenleyin
 • Hosting Firması Görüşleri
 • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

 • Facebook
 • Twitter
 • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul