VPS Barındırma

VPS (Virtual Private Server) kelime anlamıyla Sanal Özel Sunucu anlamına gelmektedir. Bir sunucunun kaynaklarının bölümlere ayrılması olarak tanımlanabilir. Disk, RAM gibi sunucu kaynaklarının sanal sunucuya ayrılma işlemidir. Bu sunucu tipinde hosting’e göre daha iyi performans görülmektedir. VPS Barındırma işlemi fiziksel sunuculara göre daha uygun bir ücretlendirmeye sahiptir.

VPS Intel Xeon E5 işlemciler, sanallaştırma teknolojisi ve SSD Disk altyapısına sahiptir. En az VDS kalitesinde hizmetleri gerçekleştirme kapasitesi vardır. Aynı şekilde root erişimi ve yalıtılmış ortam gibi avantajları yer alır.

Avantajlar

 1. Hızlı kurulum yapılır. Gelişmiş kontrol paneli bulunmaktadır.
 2. Yüksek ağ hızı imkanı sağlanır. IPv6 desteği sağlanır.
 3. Tek bir VPS sunucuda birden çok web sitesi barındırılır.
 4. Ortalama trafik alan siteye sahipseniz VPS Barındırma ihtiyaçlarınızı oldukça fazla karşılayabilir.
 5. VPS sayesinde güvenlik seviyenizi üste çıkartabilirsiniz.
 6. Belirli bir bellek, depo alanı ve bant genişliği atanır. Gelişmiş bir depolama alanı barındırır.
 7. Sunucu kaynaklarınızı kolaylıkla biçimlendirebilirsiniz.
 8. Root imkanı ile size büyük özgürlükler sağlanır.

Bir çok avantajı içerisinde bulundurmasına rağmen paylaşımlı hosting ile karşılaştırıldığında fiyat olarak yüksek gelmektedir. VPS Barındırma bulunan sitelerde donanımsal kısımlardan dolayı performansta sorunlar oluşabilir. SSD Disk yapısı kullanılır. Bu sayede performansı ile aklınıza şüphe takılmaz.

Site barındırmasının yanı sıra VPS sunucularında bir çok alanda yer alır. Bunlar kısaca;

 • Ziyaretçi trafiğinizin artmasından ötürü hızlı performans sağlar.
 • Yeni deneyimleri test etmek için kendi sunucu ortamınızı sağlamaktadır.
 • Kendi işletim sistemine sahiptir. Bu da kolaylıklar sağlar.

Bu gibi bir çok özelliği bünyesinde barındırıyor VPS. Bu da bu sunucu sistemini web masterların gözünde daha çekici hale getiriyor. Ayrıca bu sistem oyun sunucu olarak da görev yapabilir. Arkadaşlarınız ile kendi oyun ortamınızı sağlamak istiyorsanız VPS Barındırma buna göre çalışabilir. Bunun için hosting firmanız ile görüşerek gerekli işlemleri entegre edebileceksiniz.

VPS sunucuları bir çok sistemi denemek isteyen kullanıcı için ideal bir sistemdir. Zira hem eğitim için hem de deneme için kullanılabilir. Bulut depolama sistemine göre daha hesaplı hale getirebilirsiniz. Bu da dosya yedeği için büyük bir avantaj sağlar.

Özellikle bloglar ve küçük işletmelerin web siteleri için düşük maliyet avantajı ile oldukça popülerdir. Root erişimi işinize yarayacak büyük bir durumdur. Dosya yedekleme ve depolama için VPS barındırma sistemini kullanabilirsiniz. Daha fazla sunucu donanınımı için kullanılmaktadır. Sağladığı RAM ve işlemci gücü ayrıca disk alanıyla kendinize özel kaynak oluşturabiliyorsunuz. Ve tüm bu alanlar tamamen sizin kontrolünüz altında. Yüksek trafik ve ziyaretçi etkinliklerinde sitenizi yormayacak şekilde ilerletebilirsiniz. Bu tam kontrol durumu sizler için ideal bir hizmet. Ağır projelerde daha hızlı olmak için kullanabilirsiniz.

Web site sahiplerinin ilk öncelik tercihi paylaşımlı hostingler olmaktadır. Ancak artan trafikleri neticesinde sayfa hızının artması ve yüksek güvenlik için VPS geçişi bu noktada yaşanır. Eğer VPS düzgün bir şekilde yapılandırılırsa bu hostinglerden daha hızlı hale gelir. Daha detaylı VPS bilgileri için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Hosting Barındırma

 • En İyi Hosting Siteleri
 • Ücretsiz Hosting Sorgula
 •  2020 Yılı Pazar Payı
 • Kendi web hosting hizmetinizi gönderin
 • Şirket profilinizi düzenleyin
 • Hosting Firması Görüşleri
 • Web Hosting Hizmeti Sorgula

Genel

Bizi Takip Edin

 • Facebook
 • Twitter
 • İnstagram
@ Hostkolik.com - Host Bul